in

Doğdukları anda sevimlilik patlaması yaşamış olan 4 hayvan

  • Kirpiler
Kirpiler
Ortalama bir şekilde 30 santim boya sahiptir. Ağırlıkları ise cinsiyetin yanı sıra yaşa ve yaşamış olduğu koşullara bağlı bir şekilde 500 gram ila 1200 gram arasında değişiklik gösterir. Gövdesinin üst kısmı 2 santim ila 2,5 santim uzunluğa sahip kırçıl dikenlerle örtülü durumdadır. Kızdırılmış olduğunda vücudu yuvarlak bir hale gelir ve böylelikle bir diken topuna döner.
Kirpi (Erinaceus) aslında kirpigiller (Erinaceidae) familyası üzerinden gececil ve böcekçil bir memeli cinsi olarak bilinir.
  • Pandalar
Pandalar
Dev durumda bulunan bir Panda, Ayıgiller familyası içerisinden, beyaz postu üstünde bölge bölge siyah renkli büyük benekleri bulunan fazlasıyla iri, tembel, nesli tehlike altında bulunan bir ayı türüdür.
  • Kangurular
Kangurular
İlk kez 1770 senesi içerisinde kaptanlardan James Cook aracılığıyla bir hayvanın ismi olarak kaydedilmiş olan söz, gangurru, aborjin dili üzerinde ”seni anlamıyorum” şeklindeki bir anlamdadı. Cinsel yaşamları fazlasıyla yoğun geçmekte olan hayvan türüdür. Günlük olarak en az üç – dört defa cinsel ilişkiye girmektedirler. Bundan dolayı da çok çoğalma izlenmiş durumdadır. Daha sonrasında 1820 senesi içerisinde farklı bir kaptan olarak tanınan Phillip K. King, aynı hayvanla ilgili olarak değişik bir isim kullanmış durumdadır, ”mee-nuah” isimli kelime. Onun kullanmış olduğu bu söz de büyük bir olasılıkla ”yenilebilir hayvan” şeklindeki bir anlama gelmekte olan ”minha” kelimesidir. Kangurular zıplayabilmekte olan tek ”büyük” haycan olarak bilinir. Boyu ortalam bir şekilde 1,5 metre kadar, kuyruğu da 1 metre kadardır. Geri geri doğru zıplayamamaktadırlar. Ortalama bir şekildeki yaşam zamanları 4 – 6 sene arasındadır bazı zamanlarda 23 seneye kadar da çıkabilir.
  •  Oklu Kirpiler
Oklu Kirpiler
Oklu kirpiler, Hystricidae ile birlikte Erethizontidae familyalarını meydana getiren kemiricilerin ortak bir ismidir. Ortalama bir şekilde 60 ila 90 santimlik boyda ve, 5 kilo ila 16 kilo ağırlığa sahiptirler. Kuyrukları ise ortalam bir şekilde 20 santim ila 25 santim kadardır. Kahverengi ile birlikte gri ya da nadiren de beyaz renge sahiptirler.

Avatar

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçindeki sürprizlerle tatlarına doruğa çıkartan 6 dolgulu kurabiye

Yengeç burçlarının hassas olduğuna yönelik 3 sağlam kanıt