in

Uzay makyajı nedir ve nasıl yapılır?

Bu dönem uzay temasının ne kadar da popüler olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız da şimdi öğrendiniz. Peki, ama bu uygulamayı makyajınızda nasıl yapacaksınız? İşte Uzay Makyajı Nedir Nasıl yapılır sorusunun cevabını aşağıdaki satırlarda bulabilirsiniz.

Kilit Cevap Metalik Renkler

Bu trendde özellikle gümüş gri tonlarındaki metalik renkler hakim… Bu renkte ışıltılı bir far kullanmalısınız. Şimdilerde piyasada bu uzay çağı makyajına hitap eden özellikle hollogramlı gri metalik farların içinde çoklu renkler halinde yer aldığı çoklu far paletleri mevcut. Bu paletlerden kullanabilirsiniz. Sonrasında kirpiklere kısa sürede hacim katan bir maskara kullanarak kirpiklerinizi doldurmalısınız. Yağlanmayla mücadele eden mat bitişli fondötenden birkaç damlayı elinizin tersine damlatın. İster tampon, ister fırça ya da dilerseniz ellerinizle yüzünüze yedirin. Ardından etkin bir göz altı kapatıcısıyla da göz altınızı kapatın.

Gözaltı kapatıcınızı; burun, yanak ve alın kenarlarınıza da sürerek aynı noktaların üzerinden bu kez pudra ile de geçin ve olayı fixleyin. Uzayda ışıl ışıl parlamak ve bütün gezegenleri kendinize çekmek için şimdi de aydınlatıcı sürmelisiniz. Bunu gözaltlarınıza ve alın üst noktalarınıza uygulayın. Ardından kaşlarınızı kaş kaleminizle doldurun ve yukarı doğru tarayarak sabitleyin.

Siyah Ruj Uzay Makyajının Olmazı

Opak yani mat olan bir siyah ruj alın ve taşırmadan dudaklarınıza düzgünce sürün. Burada taşırmamak çok önemli. Zira siyah ruj, kırmızı rujlara benzemez. Taşırdığınızda siyah kömür isi gibi bir leke oluşacaktır dudaklarınızın taşan kısımlarında. Bu yüzden dudaklarınızın kontür kısmına sürerken taşırmamaya gayret edin deriz.

Durun! … Dudaklar daha bitmedi. Sadece bu kadar sanmıştınız değil mi? Şimdi çok daha şaşırtıcısı geliyor. Az önce gözlerinize sürdüğünüz krem metalik gri farı elinize alın ve bu kez bir kat rujunuzun üzerine geçin. Bu uygulama dudaklarınızda alttan alta siyah efektler veren ve gri hollogram yansımalı mistik görünümle sonuçlanacak. Göreceksiniz ortaya çok sıra dışı, ilginç ve eğlenceli bir görünüm çıkacak. Eğer isterseniz aynı işlemi beyazla da yapabilirsiniz. Dudaklarınıza önce beyaz krem göz farından ve ardından da metalik griden de iki kat şeklinde sürebilirsiniz. Seçim sizin…

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Minimalist makyaj nasıl yapılır?

Kurumsal ofis makyajı nasıl yapılır?