in

Ufkunuzu genişletecek 10 önemli olay

Sizi bilemeyiz ancak biz bayağı bir şaşırdık.

– Abraham Lincoln, kendisini iki yüzlü olmasından dolayı suçlayanlar için ‘Cidden iki yüzüm olsaydı size devamlı olarak bunu mu gösterirdim?’ ifadelerine yer vermişti.

Abraham Lincoln, onu iki yüzlü olmakla suçlayanlara “Gerçekten iki yüzüm olsaydı size sürekli bunu mu gösterirdim?” demişti.

-Stephen Hawking 2009 senesi içerisinde bir tane zaman yolculuğu deneyi gerçekleştirdi.

Stephen Hawking 2009’da bir zaman yolculuğu deneyi yaptı.
Hiç kimseye haber etmeden bir parti gerçekleştirdi ve daha sonra da partinin duyurusunu yapmış oldu. Elbette ki partiye de hiç kimse gelmedi. 

– Brezilya’da yer alan yaşlı bir tane kadının senelerce dua etmiş olduğu Aziz Antoni biblosunun aslına bakılırsa Yüzüklerin Efendisi adlı diziden Lord Elrond figürünün olduğu ortaya çıkmış oldu.

Brezilyalı yaşlı bir kadının yıllar boyunca dua ettiği Aziz Antoni biblosunun aslında Yüzüklerin Efendisi’nden Lord Elrond figürü olduğu ortaya çıktı.

-İngiliz asıllı olan bir kadın sebebi tespit edilemeyen bir biçimde parkinson hastalarını koklayıp teşhis edebilmekte. Bugüne dek hiç bir şekilde yanılmamış.

İngiliz bir kadın nedeni belirlenemeyen bir şekilde parkinson hastalarını koklayarak teşhis edebiliyor. Bugüne kadar hiç yanılmamış.

– Geçirmiş olduğu kazanın sonrasında felçli kalmış olan Christopher Reeve intihar etmeyi düşünmekteymiş.

Geçirdiği kazanın ardından felçli kalan Christopher Reeve intihar etmeyi düşünmüş.
Karısı ise ona ‘Kararın her ne olur ise olsun sonuna dek yanında olacağım‘ ifadelerine yer vermesinin ardından, vazgeçmiş.

– Tarihin görmüş olduğu en hileli seçim aslında 1927 senesi içerisinde Liberya’da gerçekleşmiş oldu. Toplamdaki seçmenlerin sayısı 15.000 tane seviyelerinde olmasına karşın kazanmış olan aday 243.000 tane oy almış oldu.

Tarihin gördüğü en hileli seçim 1927'de Liberya'da gerçekleşti. Toplam seçmen sayısı 15 bin civarında olmasına rağmen kazanan aday 243 bin oy aldı.

– Bir zamanlar dünya üzerinde yer alan en zengin insanı olarak tanınan Ikea adlı şirketin kurucusu Ingvar Kamprad o kadar çok cimriymiş ki, personellerini çok sık bir şekilde kağıdın iki tarafını da kullanması hususunda uyarmaktaymış.

Bir dönem dünyanın en zengin insanı olan Ikea’nın kurucusu Ingvar Kamprad öyle cimriymiş ki, çalışanlarını sık sık kağıdın iki yüzünü de kullanması konusunda uyarırmış.
Öte yandan bütün mobilyalarını da kendisi birleştiriyormuş.

– Kariyerinin nerdeyse yarısı kadarını onlarla beraber geçirmiş olsa da Clint Eastwood’un atlara karşı bir alerjisi mevcut.

Kariyerinin neredeyse yarısını onlarla birlikte geçirse de Clint Eastwood’un atlara alerjisi var.

– Dünya’daki nüfusun %0.7’lik kısmı devamlı bir şekilde, her an sarhoş. Bu ise ortalama 52 milyon tane insan yapmakta.

Dünya nüfusunun %0.7’si sürekli olarak, her an sarhoş. Bu da yaklaşık 52 milyon insan yapıyor.

– Kristof Kolomb Jamaika içerisinde mahsur kaldığı zaman ordaki yerliler onu hiç bir şekilde sevmemiş ve ona yemek bile vermemişler.

Kristof Kolomb Jamaika’da mahsur kaldığında yerliler onu hiç sevmemiş ve yemek vermemişler.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul ve Anadolu’da aynı fiyata alabileceğiniz evleri karşılaştırıp hayatı sorgulayacaksınız!

Demet Akbağ’ın bilinmeyenleri