in

Teknoloji dünyası içerisinde neler oluyor?

  • Doğanın mucizevi şekillerinden yararlanılıp 3 boyutlu yazıcı kullanılarak üretilmiş olan bu ayakkabılar aslında bayağı da ilginç.
Doğanın mucizevi biçimlerinden faydalanılarak 3 boyutlu yazıcıda üretilen bu ayakkabılar hayli ilginç.
Bazıları bir körfezden bazıları da insan omurgasından ilham alınıp oluşturulmuş olan söz konusu bu ayakkabılar sanatla beraber teknolojinin kesişmiş olduğu nokta üzerinde yer almakta. Öte yandan 3 boyutlu yazıcıların yaşamımızın her alanına girmiş olduğunu da yavaş bir şekimde gözlemlemiş oluyoruz, siz ne düşünüyorsunuz?
  • Boeing şirketinin kendi kendisine bir yolculuğu baştan sona gerçekleştirmekte olan aracı test sürüşüne çıkartılmış durumda.
Boeing firmasının kendi kendine bir yolculuğu baştan sona gerçekleştirebilen aracı test sürüşüne çıkarıldı.
Kalkışla beraber inişi başarılı bir şekilde tamamlamış bulunan araç, şu zamanlarda bir dakikalık bir yolculuk gerçekleştirmiş durumda. Tam anlamı ile otonom bir yolculuk yapma hedefiyle ortaya çıkmış olan bu araç yetmiş kilometreye yakın bir menziliyle karşımıza çıkıyor. Belirtmemiz için belki de hiç bir şekilde gerek yok ancak evet, elektrikle çalışmakta.
  • Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri içerisinde 50.2 milyon tane köpekle birlikte 56.5 milyon tane kedinin hareketsizlikten ötürü aşırı kilolu bir durumda bulunduğu bilgisini göz önüne alacak olursak bu söz konusu robot hayat kurtarıcı bir durumda bulunacak.
Sadece ABD’de 50.2 milyon köpeğin ve 56.5 milyon kedinin hareketsizlikten dolayı aşırı kilolu olduğu bilgisini göz önüne alırsak bu robot hayat kurtarıcı olacak.
Tamamı bir mobil uygulamayla gerçekleştirilmiş oluyor, bu ise artık alışkın durumda bulunduğumuz özelliklerden bir tanesi olsa bile tekrardan hayat basitleştirebilecek bir başka detay.
  • Motosikletiniz çalındığı zaman şirketin yerleştirmiş olduğu bazı takip sistemleri hırsızlar tarafından çok basit bir şekilde devre dışı bırakılabilmektedir.
Motosikletiniz çalındığında firmanın yerleştirdiği bazı takip sistemleri hırsızlar tarafından kolayca devre dışı bırakılabilir.
Bundan dolayı da yalnızca motosikletinizle ilgili değil, bütün değerli araçlarınızla beraber eşyalarınız için bir takip sistemi kullanmanız gereklidir. Bu söz konusu GPS takip cihazı sekiz aya kadar batarya ömrüne sahip bir durumda ve mobil telefonunuz ile birlikte yeri hızlı bir şekilde tespit edilebilmekte. Cihaz binlerce kilometrelik ileriye götürülmüş olsa dahi fark etmemekte. Çok dahi bir düşünce, öyle değil mi?

Avatar

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güney kutbunda yaşasanız hayatınız tam olarak nasıl olurdu?

Kıyafet giyen haycanların cool görüntüsü