in

Tatlı Kaçıklar adlı dizinin unutulmayan karakterleri

Eski dönemlerde ne kadar da harika dizilerimiz oluyordu’ diye düşüncelere dalıyorsanız, Tatlı Kaçıklar adlı diziyi unutmanız hiç bir şekilde olanaklı değil. Dönemine göre yapılabilmiş fazlasıyla kaliteli ve çok zeki espriler barındırmakta olan bu dizinin büyük bir kısmımız da müptelasıydık. Belki de bundan dolayı dizi 1996 senesinden 2001 senesine dek televizyon yaşamını sürdürdü. Her harika olan şeyin bir sonu olduğundan dolayı da bitti. Bizler ise bu dizi içerisindeki ana karakterleri bir anımsatalım istedik.

Rafet (Mehmet Ali Erbil)

Rafet (Mehmet Ali Erbil)
Efsane karakterlerden biri olan Rafet, bir spor foto muhabiriydi eğer anımsıyorsanız. Tam bir zıpçık olarak öne çıkıyordu ve çapkın olan Rafet’i dünya üzerindeki en doğru kişi olarak bilinen Mehmet Ali Erbil oynamıştı. Dizi süresince ayrı yaşamakta olduğu karısı Aysu’nun gönlünü kazanabilmek amacıyla atmadığı bir takla kalmadı. Elbette bi taraftan da ceviz kırmayı sürdürdü.

Saffet (Yalçın Menteş)

Saffet (Yalçın Menteş)
Rafet’le tek bir ortak noktası karısından ayrı olduğundan dolayı aynı evi paylaşmak mecburiyetinde kalmış olmaları. Rafet ne denli zıpır bir insansa, Saffet ise bir o kadar ağır başlı. Ancak her zaman kurunun yanında yanmış olan şey yaş oldu. Birazcıkta saftolozdu eğer anımsıyorsanız.

Aysu (Buket Dereoğlu)

Aysu (Buket Dereoğlu)
Saftolozluğunun yanı sıra güzelliği ve hiç bir şekilde affetmemiş olduğu kocası Rafet’le dizide arzı endam eden önemli bir karakter. Öteki ismi de ‘Sus Aysu!’ Bazı zamanlarda biraz çok konuşuyordu zira. Devamlı olarak Rafet’i çapkınlık sırasında yakalıyor olması da mükemmeldi.

Serap (Pelin Körmükçü)

Serap (Pelin Körmükçü)
Serap, Aysu’ya bakıldığı zaman çok daha akıllı ve çok daha mantıklı bir kadın olarak öne çıkıyordu. Ancak onun da tek bir derdi, eski kocası olarak öne çıkan Rafet. Barışmama amacıyla Nuh dedi, peygamber demedi. Tam affedecek olduğu esnada da yine araya farklı kişiler girdi. Serap adlı karakteri ilk önce Pelin Körmükçü, daha sonrasında ise Neslihan Yeldan canlandırmış oldu.

Tolgahan (Gürkan Uygun)

Tolgahan (Gürkan Uygun)
Kızların çalışmakta olduğu spor salonunun sahibi, atletik bireyi anımsadınız mı? Evet işte karşınızda Memati’nin gençlik seneleri. Aşırı bir şekildeki enerjisinin yanı sıra kızlara karşı olan yakınlığı, Rafet’le beraber Saffet’i sinir etmeye yetiyordu.

Tarumar Kırbaç (Dursun Ali Sağırolu)

Tarumar Kırbaç (Dursun Ali Sağırolu)
Dünya üzerindeki gelmiş geçmiş en komik mafya babalarından biriydi. Dizide kullanmış tamlamalar da daha halen ezberimizde: Titrek manda’nın yanı sıra hörgüçsüz deve ile birlikte parça pinçik, otobur leopar, tinerci penguen ve daha da neler neler..

Afitap (Yıldız Kaplan)

Afitap (Yıldız Kaplan)
Güzeller güzeli olarak karşımıza çıkan Afitap, Tarumar Kırbaç’ın sevgilisi karakterindeydi. Daha da doğrusu Tarumar’ın seslenmiş olduğu isimle ”Seksi şempanze”. Kendisi aslında bir mafya babasını yola getirebilmeyi başaran tek bir insan.

Dürdane Hanım (İsmet Ay) – Beton Raziye (Erol Günaydın)

Dürdane Hanım (İsmet Ay) - Beton Raziye (Erol Günaydın)
İşte sizlere bir yıkım ekibi! Bu ikilinin gözü devamlı olarak Rafet ile birlikte Saffet’in üzerindeydi. Devamlı olarak onlara komplolar düzenlemekte ve daha sonrasında ise hiçbir şeyden haberleri yokmuş gibi davranmaktalardı. Dürdane Hanım’ın öteki bir ismi de ‘Defol Dürdane’

Cango

Cango
Yaşamımıza girmiş olan hayvanlardan aklımızda en fazla kalmayı başaranı Cango. Kendi kendine düşünmekte olduğu şeyleri balon şeklinde okumaktaydık. Hatta bazı zamanlarda Saffet ile birlikte Rafet’ten daha akıllı olduğunu dahi görmüştük. Çok özledik seni ya Cango!

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nokta atışı yapılan benzetmelerde bugün

Bu 15 hayvan çocuklara kötü davranmaya ant içmiş