in

Tarkan’ın inanması zor değişimi

Kendimizi bilmiş olduğumuzdan bu yana yaşamımızda yeri bulunan bir isim. Çocukluk dönemlerimizde dans etmiş olduğumuz şarkıları, yerini evlenme döneminde kullanmaya başladığımız dans müziklerine bırakmış oldu. Zaman aslında bizlere çok adil davranmamış olsa da bu vaziyet Tarkan açısından çokta öyle değildi.

1992 senesi içerisinde Tarkan, ayrık dişlerinin yanı sıra tel tel dökülmekte olan saçlarıyla yaşamımıza giriş yaptı.

1992 yılında Tarkan, ayrık dişleri ve tel tel dökülen saçlarıyla hayatımıza girdi.
Çıkarmış olduğu ilk albümün ismi Yine Sensiz olarak karşımıza çıkan Tarkan, o gümlerden bugüne kadar isminden söz ettirmeyi de başardı. Bakışlarının seneler geçmiş olmasına karşın aynı kalması da zannediyoruz de değişmeyen tek yönüdür.

1994 senesine gelmiş olduğumuzda ise o çılgın hallerini görmeye başlamaktayız. Saçlar üzerinde de çok küçük değişimler yapılmış.

Bu sene çıkartmış olduğu Aacayipsin adlı albümle yükselişini devam ettiriyordu. Şıkıdım adlı parçayı nasıl unutabiliriz ki?

Artık geçmiş dönemlere göre hissedilebilecek değişiklikler yapmaya gitmişti. En azından ağzında yer alan dişlerde.

Artık geçmişe göre hissedilir değişiklikler yapmaya gitmişti. En azından dişlerde...
Ölürüm Sana adlı albümden sonra dünya üzerindeki ünü de gitgide artmaya başlamıştı.

Tarkan’ın bu şekilde bir imajı olduğunu gördüğümüzde aslında biraz da şaşırdık. Sakal bırakılmaya başlanmış, burun ise tamamen yapılmış.

Tarkan'ın böyle bir imajı olduğunu görünce biraz şaşırdık. Sakal bırakılmış, burun yapılmış.
Bunların aslında yurt dışında tanınıyor olmanın bir getirisi olduğunu tahmin etmekteyiz. Bir tane yapımcı ile anlaşma imzalayan Tarkan, Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşti ve İngilizce eğitim almaya da bu dönemde. Maksadı ise İngilizce bir albüm çıkartabilmekti ancak bu gerçekleşmedi. Ta ki, 2006 senesinde çıkartmış olduğu Come Closer adlı albümüne dek…

2001 senesi içerisinde de saçları uzatmış, o çok cesur pozlarından dolayı kadınların dikkatlerini çekmeye başlamıştı.

2001 yılında ise saçları uzatmış, o cesur pozlarıyla kadınların dikkatini çekmeye başlamıştı.
Özellikle de bu albüm üzerinde yer alan Kuzu Kuzu adlı şarkıyla çok daha başarılı olmuştu. Bu şarkıyı başarılı yapmış olan şey klip üzerindeki dansları mı bunu bilmemekteyiz. Ancak klipte yer alan zillerin dahi satışa çıkmış olması zannediyoruz ki Tarkan hayranlığının çok farklı bir boyutu.

Tarzının yanı sıra klipleri de fazlasıyla seksi bulunmaktaydı.

Tarzı ve klipleri oldukça seksi bulunuyordu.
Belki de gençlik dönemlerinden midir bilinmez ancak eski dönemlerden daha cesur olduğunu da hiç bir şekilde inkar edemiyoruz.

2003 senesinde de çok daha farklı bir Tarkan görmüş oluyoruz. Saçları tamamen kestirmiş, gözlere de kalem çekmeye başlamıştı.

2003 yılında ise bambaşka bir Tarkan görüyoruz. Saçları kestirmiş, gözlere kalem çekmişti.
Bu sene Dudu adlı albümünü çıkarmış, yeniden hit bir şarkıya imzasını atmayı başarmıştı. Yeni albüm için çok daha yeni bir imajla giriş yapmış.

2007 senesinde ise alışılmış olan tarzını değiştirdi. Kısa saçlarının yanı sıra sakallarıyla sevenleri bu halini gördükten sonra biraz da olsa şaşkınlık yaşadı.

2007 yılında alışılan tarzını değiştirdi. Kısa saçları ve sakallarıyla sevenleri bu halini görünce biraz şaşırdı.
Metamorfoz adlı albümde kullanmış olduğu deyimlerden dolayı da müzik sevenlerden adeta tam puan almayı başardı. Eski zamanlara göre de kliplerinin yanı sıra fotoğrafları çok daha efendi bulunmaktaydı.

2010 senesindeki bu çok efendi bulunan halini smokin giyip adeta taçlandırdı.

2010 yılındaki bu efendi bulunan halini smokin giyerek de taçlandırdı.
Adımı Kalbine Yaz adlı albümle de kendinden söz ettirmeyi sürdürdü. Öp adlı şarkısının klibi bazı yönlerden eleştirilmiş olsa da yine de fazla sevilmeyi başardı. Bu klio içerisinde sıradan bir gününü canlandırmaktaydı.  ”’Bu adam uyandığında hemen dişlerini mi fırçalıyor gerçekten?’ şeklinde bir eleştiri de aldı elbette.

Sakin bir durumdaki hallerini sürdürürken, bunu tarzı ile birlikte şarkılarına da yansıtmış oldu.

Ahde Vefa adlı albümle eski şarkıları saygıyla da anmış bulundu. Türk Sanat Müziğinde yer alan şarkıları da güzel seslendirmiş olduğu görmüş olduk böylelikle. Yaşının vermiş olduğu olgunluk da yüzüne tam oturmuş desek yanlış olmaz. Bundan böyle ufak tefek bazı kırışıklıkları da olduğu göze çarpıyor.

İlerlemiş olan yaşına ve geçirmiş olduğu estetik operasyonlara karşın, sahne üzerindeki enerjisi hiç bir şekilde değişmedi.

Performansı hususunda kendisini dinlemeye gitmiş olan isimlerden de hep tam puan almayı başardı.

Elbette ki, bu denli fazla zaman içinde yüzünde farklı değişiklikler yapmış oldu. Son zamanda yaptırmış olduğu dişleriyle de fazlasıyla çok konuşuldu.

Hiçbir tane değişim ise onun karizmasının yanı sıra zamana meydan okumayı başaran özelliğine engel bir durumda değil. Ne demek gerekir ki, uzun seneler boyunca yaşamımızda kalmaya devam et Tarkan!

Hiçbir değişim onun karizmasına ve zamana meydan okuyan özelliğine engel değil.😍 Ne diyelim, uzun yıllar boyunca hayatımızda kal Tarkan!

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Johny Deep filmleri kesinlikle izlenmeli

İçinizi ısıtmayı başaracak 20 tane kış manzarası