in

Tarih boyunca gerçek olması mümkün olmayan ama gerçekleşen şeyler

Tesadüflere inancınız var mı? Kader içerisinde tesadüfi olaylar yer almakta mıdır? Yakın tarihi süresince gelmiş geçmiş en garip tesadüflerden bazıları

  • Hiç bir şekilde şaka değilmiş..

20 Haziran 1940 senesi içerisinde Sovyet asıllı arkeologlar Cengizhan’ın soyundan olduğu açıklanan Timur’un mezarını açtıkları zaman yazıt üzerinde bir uyarı gördüler; ”Her kim ki benim mezarımı açacak olursa benden daha da büyük bir istilacı onların sonu olarak karşılarına çıkacaktır.” Onlar bu yazıya karşın yine de açmayı seçti ve Almanya sadece iki gün geçtikten sonra Sovyetler Birliği’ni işgal etmiş oldu.

  • Taşı ve toprağı tamamen cani!

Ortalama bir şekilde 80 milyon insanın ölümünden sorumlu durumda bulunan Stalin ile birlikte Hitler ve de Franz Josef aynı tarihler içerisinde Viyana kentinde yaşamını sürdürmüştür.

  • Hoover Barajı’ndaki ilk ve son kurbanlar.

Barajın inşaatı gerçekleştiği esnada yaşamını yitiren ilk işçi 20 Aralık 1922 tarihi içerisinde J. G. Tierny olarak kayıtlara geçmiştir. 20 Aralık 1935 senesi içerisinde en son yaşamını yitiren kişi ise J. G. Tierny’nin oğlu olarak kayıtlardadır. Ciddi anlamda fazlasıyla büyük bir tesadüftür bu.

  1. Acı bir kader mi yoksa rastlantı mı?

Bermuda içerisinde 1975 senesinde bir tane taksi tarafından vurulan adam öldürüldü. Tam tamına bir sene geçtikten sonra aynı taksinin şoförü yaşamını yitiren kişinin kardeşini de öldürmüş oldu.

Avatar

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamam Böceği konusunda bu bilgileri ilk kez duyacaksınız!

Sivrisinek nasıl kan emer?