in

Sylvester Stallone ünlü olma hikayesi

Yaşam içerisinde başarıya ulaşmak hiç bir şekilde basit değildir. Sylvester Stallone dünya üzerinde yer alanların en iyilerinden olabilme amacıyla bir çok zorluk geçirmesiyle bilinir. İlk bakıldığı zaman hiç bir şekilde fark edilmiyor olsa da gülümsediğinde yüzünde yer alan ifadenin değişik olduğunu anlarsınız. Bunun asıl sebebi de aktörün küçük yaşlarda geçirmiş olduğu bir yüz felcidir. Herkesin kurduğu hayaller gibi çocukken onun da en büyük hayali aktör olmaktır. Cebinde çok az parası olmasına rağmen New York’a gelir. Ama tabi ki bir süre iş bulamaz ve parasız kalır. Bundan dolayı otobüs duraklarında yatmak, uyumak zorunda kalır. Tek dayanağı en sevdiği köpeğidir. Ama belli bir süre sonra o kadar muhtaç bir hale gelmiştir ki köpeğini satmak durumunda kalır. Sadece 25 dolar karşılığında köpeğinden vazgeçer. Rocky filminin senaryosunu bu yokluk içerisinde Muhammed Ali’nin maçını izlerken akıl eder. 3 gün neredeyse hiç uyumadan bu senaryoyu yazmıştır.

Film yapımcıları bu senaryoya çok fazla ilgi göstermişlerdir. Bu senaryo karşılığında tam 125 bin dolar teklif ederler. Stallone bu parayı kabul eder ama baş rolde kendisi oynamak ister. Yapımcılar, baş rolde oynama sana 325 bin dolar verelim derler ama kahramanımız bu parayı kabul etmez. Sonuçta filmde başrol oynaması karşılığında anlaşılır. Ama sadece 35 bin dolar karşılığında. Bu paranın 15 bin dolarını sattığı köpeğini geri almak için harcar. Hatta bu köpek filmde de oynamıştır. Fakat meşhur olmak bu kadar kolay değildir. Bazen yapımcıların her dediğini yapmak zorunda kalırsın. Bu sebepten midir yoksa yapmak istediğinden midir bilinmez, Stallone yapılmaması gereken şeyler de yaptı.

Gerçekte Kazanılamayan Savaşı Rambo Filmlerde Kazanır!

Rambo Hayat Hikayesi

Sylvester Stallone aslında İtalyan asıllıdır. Fakat Hollywood’un gerekliliğini yapmıştır. Kazandığı savaşlarda ve maçlarda gururla Amerikan bayrağını kaldırmıştır. Soğuk savaş döneminde Amerika ve Rusya arasında büyük bir kutuplaşma vardır. Tam olarak savaşta değillerdir ancak aralarında barış adına da hiç bir şey yoktur. İşte bu zamanlarda filmler işin içine girmiştir. Rocky Amerika’nın gücünü gösterebilmek adına Rus bir boksörü nakavt eder. Tabi sadece bununla da kalmamıştır. Rambo 2 filmi Amerikan milliyetçiliği yaptığı için bir çok eleştiri almıştır. Amerika komünizme karşı açtığı savaş yüzünden Vietnam’a girmiştir. Tabi o dönemde dünyanın en iyi iki devletinden birisidir. Vietnam’a toplam 6 milyon ton bomba atar ama nasıl olursa savaşı kaybeder. İşte tam bu sırada çareyi Rambo da bulur. Gerçekte kazanamadığı savaşı Rambo filmlerde kazanır. Rambo tek başına oraya gider 57 kişiyi öldürür. Helikopterler düşürür ve biz ona hayran kalırız.

Sylvester Stallone

Sylvester Stallone dünyanın en iyisi olabilmek için bir çok yoldan geçmiştir. Bazen bu yollar istemediği şeylerdir. Gerçi onu da tam olarak bilmiyoruz. Yazının başında meşhur olma hikayesini anlattım ama bu hikaye ile ilgili bir senaryo daha vardır. Sylvester Stallone aslında sinemaya senaryo yazarak başlamamıştır.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bulgaristan göçmenleri bu 5 lezzetten vazgeçemiyor

Girişimci nedir ve nasıl girişimci olunabilir?