in

Strobing Makyaj Tekniği Nedir, Nasıl Yapılır

Kış geldiğinde gök – kubbe grilere büründüğü gibi içimize yaz yansımalarına doğru bir hasret başlar. Zira yaz mevsiminin o parlak ışıltıları, parlayan güneş çok geride kalmıştır. Peki ya bu dönemde sadece mat makyaj mı yapacağız? Elbette değil… Üstelik de kış geldiğinde güneş yoksunluğundan hepimizin cildi solgunlaşır ve matlaşır. Ayrıca ‘hasta mısın, bu gün biraz solgun görünüyorsun kuzum?’ gibi söylemlerle dolu cümlelerle de kış aylarında sık sık karşılaşırız.

Bu durumu engellemek için nemlendirici kullanabiliriz yüzümüzdeki bu matlığı da bu kadarıyla yok edemeyiz. İşte tam bu nokta da strobing makyaj önerileri ilaç oluyor adeta cildimize. Strobing Makyaj Tekniği Nedir, Nasıl Yapılır öğrenmek isterseniz okuyunuz…

Öncelikle cildinizi asla mat göstermeyecek olan nemli bitişli ıslak ve su bazlı bir fondöten çeşidi seçin ve yüzünüzde uygulamaya koyulun. Sonrasında da mor gözaltlarınızdan kurtulun. Bunun için mükemmel kapatıcılığa sahip ve gün boyu kalıcı olan nemli kapatıcılardan – su bazlı ürünlerden kullanmalısınız yine.

Yüzünüzün Tepe Noktalarını Aydınlatın
Şimdi elinize hafif ama etkin bir bronzer tipi alın. Ne de olsa kış aylarında ortalıkta beliren bir güneşimiz yok. Bu yüzden bol bol bronzing uygulamaları yaparak yüzümüzü sıcak gösterebiliriz. Pembe, bakır ya da toprak tonlarını seçebilirsiniz. Bu seçim için cilt altı renk tonunu, yani teninizin rengini baz almaşısınız. Sarışınlara bordo – mavi – şeftali tonlarını, esmer kadınlara da kahve – nüde ve bronz tonları önerebiliriz. Şimdi açık renk bronzing ile tepe noktalarını yani alnınızda bulunan ve saç diplerinize yakın olan kıyı ve köşeleri mümkün olduğu kadar aydınlatmalısınız.

Sonrasında da yüzünüzün alt kısımlarında kalan kontür noktalarını, burun kenarlarınızı ve yanak çukurlarınızı, çene altını koyu bronzingle gölgelendirin. Böylelikle strobing makyajınız hemen hemen biti sayılır. Belli belirsiz, arası doldurulmuş hafif kaşlar, dolgun görünen ve üzerinden birkaç kez rimel dalgası geçmiş olan hacimli kirpikler bu görünüme en iyi şekilde eşlik edebilir. Yanı sıra nude tonlardaki ıslak ama mat rujlar da dudaklarınızda iyi duracaktır bu tür strobing tarzındaki bir makyaj uygulamasında.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Heyecan uyandıran 15 kare fotoğraf

Çekici düğün makyajı nasıl yapılır?