in

Siyatik Sinir Ağrısı Doğal Yollarla tedavi edilir mi?

Siyatik için spesifik tedavi yaklaşımları, sinir anatomisinin hasarının başlangıcına neden olana bağlıdır, bu nedenle bir profesyonelin görüşünü sormaya değer. Bazı doktorlar şiddetli siyatik sinir ağrısını tedavi etmek için anti-inflamatuvar ilaçlar, kas gevşeticiler veya steroid gibi ilaçları kullanmayı tercih ederler. Ancak fiziksel terapi, kîropraktoz ayarlamaları ve gerdirmenin hepsinin birinin durumunu iyileştirebileceğine dair güçlü kanıtlar vardır.

Yoga ve Germe
Belli şekillerde hareket etmek siyatik ağrıyı daha da arttırabilir, ancak bazı durumlarda ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Bazı insanlar, oturmanın, uzun süre ayakta durmanın ve dolaşmanın aniden acıyı tetikleme eğiliminde olduğunu düşünür. Ağrıyı daha da kötüleştiren hareket türleri, bacakları yukarı kaldırmak, dizleri göğüslere doğru ittirmek veya çömelmektir. Diğer yandan, gerilme, yoga veya uzanma yoluyla sırtın uzatılması, iyi duruş geliştirmeye yardımcı olurken sertlik, iltihaplanma ve ağrıyı da büyük oranda azaltır.

Kiropraktor Spinal Ayarı
Kopmuş veya fıtıklaşmış farklı disk türleri vardır, bazıları sinir ağrısına daha fazla neden oluyor. Prolapsus disk çıkıntıları daha az şiddetlidir, çünkü diskin en dış tabakası bozulmamıştır, ancak ekstrüzyon veya sıkıştırma diski çıkıntıları daha şiddetli ve genellikle daha acı vericidir. Bu türler, dokunun normalde sınırlandırıldığı yerden dökülmesine yol açan omurganın dış tabakasına zarar verir. Sorun ilerledikçe, omurilik dokusu diskten tamamen bağlantıyı kesebilir, disk dokusu spinal kanala girebilir. Doktorların uygun tedavi yaklaşımını bilmek için birisinin hangi yaşta omurilik yaralanması yaşadığını bilmek önemlidir. Siyatik, fiziksel muayene sırasında kiropaktör tarafından teşhis edilebilir veya doktorunuz tarafından omurganın hasarını araştırmak için bir manyetik rezonans görüntüleme (MRI) testi gibi testlerin yapılması istenilebilir. Tanı konulduktan sonra, bir kiropaktör uzmanı, spinal diskleri yeniden hizalamak ve altta yatan ağrıyı hedefleyerek kanala çıkışı önlemek için sizinle birlikte çalışabilir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyatik Sinir Ağrısı Belirtileri Nelerdir?

Siyatik Sinir Ağrısı Doğal Yollarla Nasıl Tedavi edilir?