in

Siyah noktalar nasıl temizlenir?

Kullanılan cilt bakım ürünleri, makyaj malzemeleri, yüzdeki makyajın uzun süre bırakılıp temizlenmemesi, terleme ve güneş koruyucu kullanmadan güneşe çıkma gibi faktörler siyah noktaların oluşmasına ve artışına neden olur.

Siyah noktalar ciltte ağrılı ve iltihaplı sivilce oluşmasına zemin hazırladığı için düzenli olarak temizlemeniz ve bakımını yapmanız gerekir. Siyah noktalarınıza ne kadar etkili bir bakım yaptırsanız da çevre şartları ve fizyolojik nedenlerden dolayı kendini tekrar edecektir. Gecikmesi için cildinizi her gün düzenli olarak temizlemelisiniz. Eğer her gün tonik kullanmanıza ve güneş kremi sürmenize rağmen siyah noktalarınız çok hızlı bir şekilde artıyorsa, toniğiniz cildinizi yeteri kadar iyi temizlemiyor demektir. Cilt tipinize uygun başka bir tonik edinmeniz gerekir.

Daha önce hiç siyah nokta temizliği yapmadıysanız ilk seferinde muhakkak bir estetisyene ya da cilt bakım uzmanına yaptırın.

Siyah nokta bakımı yaptırırken şu aşamalardan geçirilirsiniz;

İlk olarak en az yarım saat cildinize gözenekleri yumuşatıp genişletmesi için buhar verilir. Cildinizin nem oranı çok düşükse bu süre daha da uzayacaktır.
Sonrasında cilt bakım uzmanı yüzünüzdeki fazla suyu alıp iki parmağına peçete benzeri bir malzeme geçirerek siyah noktalarınızı büyüteçten bakarak sıkmaya başlar. Bunu yanındaki deriye nazikçe bastırarak ve fazla acıtmadan yapar. Kızarıklık ve yanma gibi sorunları çok fazla yaşamazsınız.
Cildinizdeki tüm siyah noktalara bu işlem uygulandıktan sonra gözeneklerin açık kalıp yağ biriktirmesini önlemek için uygun kremler sürüp maske yapar.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş yerinde motivasyon nasıl artar?

Nasıl Başarılı Bir Sunum Yapılır?