in

Sicili bozuk olanlar nasıl kredi alabilir?

Borçlu tüketiciler düşük kredi notuna kredi hizmetlerinden yararlanabildiği gibi sicilin bozuk olması halinde de kredi çekebilmektedir. Elbette bankalar bu süreçte bazı şartların sağlanması gerektiğini tüketicilere bildirir. Yani sicili bozuk olanlar kredi alabilir mi sorusunun yanıtı ‘evet’ olacaktır. Yazımızın devamında bu bankaların hangileri olduğunu ve yapılması gereken işlemlerin neler olduğunu ayrıntılarıyla görebilirsiniz.

Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim?
Banka sicilinin bozulması tamamen kredi notuyla ilgilidir. Eğer borçlarınızı zamanında ödemiyor ve hali hazırda mevcut borçlarınız var ise kredi puanı düşecektir. Bu durum sicilinizi de etkilediği için bankalar tarafından hizmet alamaz duruma geleceksiniz. Ayrıca borçların avukatlık olması halinde artık kara listeye girecek ve bankalardan hiçbir şekilde hizmet alamayacaksınız. Tüm bu durumların önüne geçebilmek için borçlarınızı zamanında ödemeniz yeterli olacaktır. Elbette sicili bozuk olanlar kredi alabilir mi konusunda da gerekli hizmetleri yasal takibe düşmeden talep edebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?
Sicilin bozuk olması halinde bazı bankalara kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu bankaları sıralayacak olursak;

QNB Finansbank
İNG Bank
TEB
Yapı Kredi
ICBC
Akbank
Aktifbank
Fibabanka
Odeabank
Denizbank şeklinde paylaşabiliriz.
Bu bankalar elbette sicili bozuk olanlardan bazı şartlara uyum sağlamasını talep edecektir. İlk olarak kefil şartı arayan bankalar ayrıca kefilin kredi puanının yüksek olmasını ister. Çünkü banka borçlarınızı ancak bu şekilde kontrol altına alabilir. Bazı bankalar da ipotek aracılığıyla kredi verebilir. Bankalar bu konuda tamamen kendi prosedürlerini uygulama hakkına sahiptir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Para Kazandıran İş Fikirleri Nelerdir?

Ebeveyn olmayı düşünerek olduklarında aslında yanıldıklarını anlayanlar