in

Sağlıklı yaşamanın 5 altın kuralı

Bildiğimiz üzere herkesin hayalidir sağlıklı , huzurlu ve mutlu yaşamak. Günlük hayatta yediklerinize içtiklerinize dikkat ederek sağlıklı yaşayabilirsiniz. Şimdi sağlıklı yaşamanın 5 altın kuralından maddeler halinde bahsedelim.

 1-) Dengeli Beslenin Eğer sağlıklı yaşamak istiyorsanız dengeli beslenmelisiniz. Dengeli beslenmede en önemli husus sabah kahvaltısıdır. Ne olursa olsun sabah kahvaltınızı aksatmayın. Günde en az 2 litre su için mevsimlik meyveleri yiyin ve abur cuburdan uzak durun.

 2-) Spor Yapın Spor yapmak insanı zinde tutar. Sporu doğru ve düzenli bir şekilde yaparsak bu bizim hem ruh sağlığımıza iyi gelirhem de yaşam kalitemizi arttırır. Haftada en az 2 kere spor yapmalısınız. 

3-) Temiz Olun Vücudunuzun temiz olmasına özen gösterin. Kimsenin kişisel eşyasını kullanmayın. Burada en önemli nokta elimizdir. İnsan birçok hastalığa elinde bulunan bakterilerden yakalanır. Bu yüzden elimizi yıkamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Temizlik ve sağlık insanın yaşamı için en önemli iki unsurdur. Sağlık yoksa insan yaşamı boyunca sıkıntı içinde olur bunu sakın unutmayın!

 4-) Dengeli Uyuyun Uyku da sağlıklı yaşamanın en önemli unsurlarından biridir. Düzenli ve dengeli uyumak insanı zinde tutar stresten, huzursuzluktan uzak kalmanızı sağlar. 

5-)Beyninizi zinde tutun Sağlıklı yaşamak için beynimizi zinde tutmalısınız. Günde 30 dakika okuyacağınız bir kitap veya çözeceğiniz bir bulmaca beyninizin zinde kalmasını sağlar.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aslanlar Hakkında İlginç Bilgiler

İSLAM DA TATİLİN ÖNEMİ NEDİR ?