in

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Bahar geldiği dönemlerde insanın içini farklı duygular kaplarken ruhsal olarak giyimimizi ve makyajımızı da değiştirmek istiyoruz elbette. Bu içeriği okuduğunuzda siz de bahar makyajı nasıl yapılır konusunda ilham alabilirsiniz.

Nemlendiricisiz Bahar Makyajı Olmaz!

Artık mevsim geçişlerinde cildimizin ekstra bakıma ve neme ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Ayrıca yüzünüzde katman halinde kalmayan kaliteli, su gibi ince yapıdaki nemlendiricilerden satın aldığınızda yüzünüz 72 saate kadar nemini kaybetmiyor ve oldukça da sağlıklı görünüyor. Bu aylarında aydınlık ve parlak bitişli ten makyajları en uygun tekniklerdendir. Üstelik de bu teknik son zamanlarda çok moda.

Bu yüzden aydınlatıcı bir baz alarak makyaj bazını fondöten sürmeden önce uygulamalısınız. Hatta içine iki damla fondöteninizden kattığınızda son derece efektif sonuçlar dahi almanız mümkün. Ama dilerseniz stick fondötenlerin kremsi yapısından da yararlanabilirsiniz. Hem bunlar vakti olmayan ve acelesi olan kadınların her zaman elinin altında bulunan ve sürülmesi son derece pratik olan ürünlerdendir.

Yine dilerseniz pratikliğe ve doğallığa devam ederek allık ve aydınlatıcı konusunda da stick ürünlerden yararlanabilirsiniz. Örneğin ışıltılı şeftali tonda stick bir aydınlatıcı alın ve böylelikle de doğal + kendiliğinden kızarmış yanaklara saniyeler içinde kavuşun. Yine sıcak şampanya tonlarındaki stick aydınlatıcıyı da elmacık kemikleri ve burnumuzun üzerine sürün.

Bahar Makyajında Mat Görünümlü Ürünlerden Kaçınmalısınız

Bahar makyajında ışıltıların ve aydınlık görünümün yeri önemlidir. Bunun için mat duracak olan toz farlar yerine likit farlardan kullanmanızı öneririz. Bu konuda da tatlı şampanya tonlarını seçebilirsiniz.

Yine bahar makyajında hacimli ve dolgun kirpikler olmazsa olmaz. Bu yüzden bahar döneminde takma kirpiği tek geçiyoruz. Öncelikle kirpikleri yapıştırmadan önce tek tek ayıran ve kıvıran bu maskaralardan bir tane edinin ve sonrasında kirpiklerinizi özenle yapıştırarak uygulayın. Ayrıca bahar makyajında dilediğiniz renkte parlak dudaklara da yer verebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bahar makyajı demek asla çok ağır bir makyaj uygulaması demek değildir. Burada önemli olan yüzünüzü doğru bir şekilde renklendirmek ve esas olansa cilt bazı uygulaması… Zira cildiniz ne kadar parlak, ışıltılı, renkli ve sağlıklı görünürse, uygulamalarınız da o kadar fresh olur.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hologram makyaj nasıl yapılır?

İnternet tarayıcılarındaki yüklü eklentiler nasıl bulunur?