in

Reiki Nedir?

Evrensel olarak bir enerjisi anlamına geldiği bilinen Reiki ‘her tarafta bulunan’ anlamına sahip Rei ve ruhsal yaşam enerjisiyle alakalı kelimelerin birleşimlerinden oluşmaktadır. Mikao Usui tarafından ortaya çıkan reiki günümüzde yalnızca Usui yöntemiyle uygulanmaktadır. Reiki herhangi bir inanç şekli olmayıp herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilmektedir. Genel olarak alternatif bir tedavi yöntemi olarak düşünülen reiki tıbba karşı gelmemektedir. Hastaların öncelikle tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunan reiki dünyada iki milyon kişi tarafından uygulanmakla birlikte her geçen gün uygulanma sayısı giderek artmaktadır. Bunun yanında pek çok hastane de reikiyi bütünleyici bir tedavi olarak kabul etmekte ve bununla ilgili çalışmalara devam edilmektedir. Reikinin herhangi bir zararı veya yan etkisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte reikinin etkisi kaybolmaz veya zamanla unutulmaz. Zihinsel, bedensel gerginliklerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak reiki aldığınız ilaçların yan etkilerinden ve bağımlılıklarınızdan da kurtulmanıza yardım edecek ve pozitif enerjinizi artırmanıza katkıda bulunacaktır. Reiki uygulayan insanlarda ruhsal bir terapi gerçekleştirir, bununla herkes kendini iyi edebilecektir. Reiki evrensel bir enerji olup kişilerde sezgileri güçlendirmektedir.

Reiki Nedir?
Reiki Nedir?

Reiki ne için kullanılır; sorunları nasıl çözer?

Reiki zihinsel, duygusal ve bedensel sorunların çözümünde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Öksürük, ishal, kabızlık, yaralanmalar gibi pek çok durumda kullanılan reiki aynı zamanda kanserde de kullanılmaktadır. İyileştirici amaçla değil destekleyici amaçla kullanılan reiki rahatlamanıza yardım edecektir. Hastalıklar genel olarak zihinsel ve duygusal olarak başlar ve daha sonra semptomlarını bedeninizde görmeye başlarsınız. Bunun için uygulayacağınız reiki iyileşme kapasitenizi artıracak bir enerjidir. Aslında temel olarak sorunları çözen reiki değil kendi bedenimiz ve zihnimizdir. Uyguladığımız enerji zihninizi uyararak kendinizi iyileştirmeniz için ne yapılması gerektiğini hatırlatır. Dolayısıyla beden ve zihin kendi kendini iyileştirmektedir. Zihinsel problemler enerji bedeninde oluşan aksaklıklar nedeniyle meydana gelmektedir.

Reiki nasıl öğrenilir ve tedavisi nasıl yapılır?

Reiki öğrenilmesi oldukça kolaydır. Daha önce öğrenmiş bir kişi tarafından size uygulanır ve enerji aktarılır. Bu enerji aktarımı unutulmaz ve hayatınız boyunca sizinle kalır. Böylelikle siz de kolaylıkla öğretmen olabilirsiniz. Reiki kısa bir işlem olmasının yanı sıra uzun vadeli olması dolayısıyla uygulanma sayısı giderek artmaktadır. Reikide yer ve zaman kısıtlaması yoktur. Uygulanacak kişi yatay pozisyonda yatırılır. Uygulanacak olan bölgeye eller konulur. Genellikle yüz bölgesinden başlanmaktadır. Öncelikle eller yüze alına konur ve başın iki tarafına tutularak 5-10 dakika beklenilerek enerji aktarımı sağlanır. Hasta bölgelerde bir saate kadar çıkılması mümkündür. Bunun yanında kulaklara da vermek gerekir. Bunun nedeni akupunkturda kulakların bedeni temsil etmesidir. Böylelikle kişinin rahatlaması ve alternatif bir tedavi ile iyileştirilmesi amaçlanır.

Avatar

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burçlara Göre Meslek Seçimi

Çin Seddi’nin halen ayakta olması..