in

Planlı ev hayatı önerileri

Çağımızda kadınların hem iş dünyasında çalışması hem de evini idare etmesi gibi zorlu bir yaşam biçimi yaşanmaktadır. Malesef ekonomik koşullar ailede yanlızca bir bireyin çalışmasını yeterli kılmıyor. Durum böyle olunca, kadınlara çok iş düşüyor.

Aslında iş ile evi düzenli bir plan içerisinde idare etmek çok zor değil. Yanlızca biraz pratiklik ve organizasyona ihtiyaç var. Tabi ki bununla birlikte aile olarak birbirine destek olan kişiler gerekli. iş hayatının zamanımızın çoğunu aldığı bu çağda, ev ile ilgili işleri takip etmek ve organize etmek artık en büyük beceri örneği olarak yer almaktadır. Bunun için bazı püf noktaları var.
Öncelikle eşinizle koordineli bir şekilde hareket edin. İş bölümünü düzgün yapmalısınız. Örneğin alışveriş listesini sürekli olarak ev içerisinde dolaşırken gördüğüzün eksikleri dolabın üzerindeki mıknatıslı not kağıtların yazıp, alışveriş gününde liste yapmaya gerek kalmamasını sağlayabilirsiniz. Eşinize basit ama uğraştıran işleri paslayın. çiçeklerin sulanması, çöplerin dışarı çıkarılması, köpeğin dolaştırılması gibi. Ayrıca evin içerisindeki herkesin kendi alanından sorumlu olmasını sağlayın. Çocuklarınıza odalarını düzenli tutmalarını, yataklarını düzeltmelerini, yedikleri yiyeceklerin çöplerini atmalarını ve sofradan kalkarken tabaklarını lavaboya bırakmalarını öğretin.
Ayrıca haftanın belirli günlerinde herkesin evin bir bölümündeki gereksiz eşyaları ayırmasını ve dolabını, kütüphanesini ve bunun gibi şeyleri düzenlemesini sağlayın. Temizlik günlerinde ailenizin size yardım etmesine, bu işlere iştirak etmelerine destek verin. Birlikte yaşadığınız evi ve düzeni, birlikte inşa etmek zorunda olduğunuzu unutmayın

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sevgiliye söylenmesi gerekli bazı cümleler

Erkekler neden aldatır?