in

Panik Atak Nedir?

Panik Atak Belirtileri, korkular üzerine çıkan psikolojik bir rahatsızlıktır. Panik atak belirtileri ve sebepleri kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte, kişilerin korkuları ve hüzün noktaları birbirinden farklılık göstermektedir...

Hiç bir zaman panik atak belirtileri yaşadığınızı düşündünüz mü? Eğer ki var ise, duyguların fazlasıyla yoğun olduğunu biliyorsunuzdur, kalp krizi veyahut öteki ciddi sağlık problemleri yaşıyor gibi hissedebilirsiniz. Panik atakların özelliği, o an için gerçek bir tehlike olmasa da kontrolü kaybetme ya da felaketten kurtulma korkusu ile karakterizedir.

Bakteriyel enfeksiyonlardan düşük kan şekeri seviyelerine kadar pek çok olası panik atak tetikleyicisi var. Panik atak geçiren birçok kişi bunu beklemiyordur ve panik atak yaşamamıştır. Harvard Tıp Fakültesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, panik bozukluğu olmayan insanlar için izole panik atakların yaşam boyu yaygınlığı yaklaşık yüzde 23 olarak tahmin edildi.

En yaygın panik atak belirtileriyle ve bazı olası panik atak nedenleriyle aşina değilseniz, panik atak sizi kesinlikle şaşkına çevirir ve yaşamı tehdit eden bir olay gibi hisseder. Neyse ki, çoğu panik atak zararsızdır ve 10 dakika içinde geçer. Artı, endişe ve panik ataklarınız için korkularınızı kontrol etmenize ve rahatsızlığınızı sınırlamanıza yardımcı olacak bazı doğal yollar var.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yoga İle Beyin Nasıl Değiştirilir

Müşteri Memnuniyeti Nedir ? Nasıl Sağlanır ?