in

Müzik Nedir Ve Nasıl Yapılır

Müzik Yapmak Bu Kadar Kolay Mı?

Müzik nedir?

Duyguları ve düşünceleri ifade etme sanatı da diyebiliriz. Kelimelerle ifade edilmeyen içinizde birtakım hisler uyandıran tınılardır. Her insana göre değişen müziğin tanımı belli durumları olguları ve olayları belli bir amaç ve yöntemle bir araya getirerek, belli bir güzellik anlayışına göre oluşan seslerle birleşerek oluşan bir estetiğin tamamıdır.

Müzik nasıl yapılır?

Müzik yapmak aslına bakıldığı zaman zanaatkarlık ile bağdaştırılabilir. Yılların getirdiği tecrübeyle daha da kolaylaşır.

Şimdi gelelim konumuza, müzik için ihtiyacınız olan tek şey: istek!

Eğer isteğiniz var ise bir enstrümana bile gerek duymadan sadece bir tahtayla bile muhteşem şeyler çıkartabilirsiniz. Ancak amacınız profesyonel düzeyde ise o zaman koca stüdyolara binlerce lira harcamanıza gerek kalmayacak yöntemi paylaşıyorum.

Bir enstrüman çalmayı öğrenin, örneğin gitar çalmayı öğrendiniz, tebrikler artık siz de bir müzisyensiniz. Sesiniz güzel değilse bunun için bir sürü program ile sesinizi güzelleştirebilir ya da sadece enstrümanınızla konuşabilirsiniz.

Günümüz şartlarında sosyal medya aracılığıyla her geçen gün binlerce insan sesiyle ya da müziğiyle ünlü oluyor, yüzbinlerce dinleniyor, eğer sizde bunu istiyorsanız işte yapmanız gereken bir sonraki adım. Diyelim ki gitar çalmayı öğrendiniz şimdi gitarınızı alıp arkadaşlarınıza caka satmanın tam zamanıdır, çevrenizdeki insanlara şarkılar söyleyip görüşlerini alın eğer olumlu dönüşler alıyorsanız durmayın bir kamera ve bir mikrofon alarak kendinize özgü şarkılarınızı sosyal mecralarda yayınlayın.

Çekinmeyin çünkü sizin hayallerinizi bir başkası zaten daha önce anlattığım şekillerde birçok kez başardı, hayalleriniz isteğinizde yatıyor. Onu uyandırın.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avukatlıkla alakalı komik paylaşımlar

Huysuz Virjin Kimdir?