in

Muz ağacı nasıl yetiştirilir?

Muzu herkes sever özellikle de çocukların gelişiminde önemli rol oynar. Muz aslında büyük bir ottur. Çiçeği açma işlemi bittikten sonra otun toprağın üstünde kalan yeri ölür ve gövdesi öldükten sonra yanındaki kök büyümektedir.

Muz ağacı sıcak, ışık ve nem gibi durumlarda oldukça önemlidir. Sıcaklık ortalama 26 ile 27 derece olması gerekmektedir.

Muz ağacı sulaması muzun yaprakları sık olur, bundan dolayı muzun terlemesi ve su kayıp etmesine neden olmaktadır. Muz ağacından verim alabilmek için toprağının nemli olması gerekmektedir. Bunu elinizle kontrol edin ve alt kısımları nemsiz ise sulayın.

Muz nasıl budanır

Muzlar ağaçta belli olduktan sonra sadece 6 tane yaprak kalacak şekilde budayın.

Muz ağacının gübrelenmesi nasıl yapılır

Muz yetişeceği toprağın mineral ve organik olmasını sağlar. Organik gübre istemesinin sebebi doğal ortamlarda yetişen muz yükse ağaçların yanında güneşin az görülmesinden dolayıdır. Organik gübrenin faydaları kışın sıcak tutar soğuktan korur. Muz ağacının köklerinin güçlü olmasını sağlar. Muz hangi ülkede çok yetişir diye soranlar cevap olarak ana vatanı güney çin ve hindistan olarak bilinmektedir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Havuç ne zaman dikilir?

Fırınımı nasıl temizlerim