in

Mutluluğun 5 altın kuralı

  1. Güven: Kendinize her dâhim güvenmelisiniz. Güven eksikliği bulunan kişilerde mutsuzluk çok görülmektedir. Mutsuz olan bir kişi, ne başarıya nede diğer olaylara hakim olamaz.
  2. Sevgi: Sevgi yoksa hiç uğraşmayın. İlk önce birey kendini sevecek. Daha sonra yakınındakileri, eşini, ailesini… Ondan sonra yaptığı işi. Bunları yapabiliyorsak mutsuzluk kelimesi hayatımıza giremez.
  3. Stres Ve Öfke: Stres ve Öfke başlı başına mutsuzluğun ana hammaddesi diyebiliriz. Stres, öfkeyi getirir. Öfke de mutsuzluğu. Stres ve öfkeden her dâhim uzak durmak zorundayız. Eğer mutluluk istiyorsak.
  4. Sağlık: Sağlıklı bir birey mutlu bireydir. Sağlığımız yoksa hiçbirşeyin önemi yok. Hasta olduğumuz zaman başımız ağırsa bile ne kadar mutsuz oluruz. Sağlığımızı korumamız gerekmektedir.
  5. Ders Almayı Öğrenin: Bu aslında genel olarak geri tepmektedir, zira hiç kimse aptal bir durumda değildir. Aynı durumu bir çok şey için de değerlendirmek olanaklı Eşinizin yanı sıra çocuklarınıda veyahut dostlarınıza kısaca söylemek gerekirse sizi sevmekte olan herkese karşı dürüst ve açık olmanızda yarar var. Bu tamamen huzurlu olabilmenin tek altın kuralıdır ve en önemli olanı da hiç kimsenin hakkını yememelisiniz. Başka kişilere zarar verebilecek şeyleri mümkün olduğu kadar yapmamaya gayret edin ya da yapmışsanı bile hatalarınızdan mutlaka bir ders çıkarın.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi sahiplerinin edindiği özel tecrübeler

Cilt temizliği nasıl yapılır?