in

Minimalist makyaj nasıl yapılır?

Tüm trendler değiştiği gibi makyaj trendleri de gün geçtikçe gelişiyor. Artık öyle 80’li – 90’lı yıllarda, hatta 2000’li yılların başında olduğu gibi ağır makyaj efektleri yok. Onun yerine hafif ve doğal makyaj efektleri baskın zira bu ‘look’ bizi daha enerjik gösteriyor. 1960’lı yıllarda doğan Maksimalizm akımına karşılık olarak doğmuş olan minimalizm akımı, aşırılığa karşı savunma yöntemi olarak oluşmuş ekollerdendir. Bundan dolayı da içinde sadelik ve sakinlik barındırır.

Azı çok yapmak felsefesiyle yola çıkılan yeni makyaj akımları, en çok minimalist makyaj ekolünde hakim aslında. Şayet siz de bu sade ve yalın ekolün getirilerini öğrenmek istiyorsanız, Minimalist Makyaj Nasıl Yapılır başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz. Minimalist makyaj için sade ve yalın dedik… Ama asla bazsız bir makyajdır demedik. Bu yüzden bu teknikte kilit noktayı oluşturan doğru bir baz uygulamasını gözden kaçırmamalısınız.

Uyumlu Ve Sade Ürünler Kullanın

Transparan ve doygun bir baz uygulamasının ardından iyi bir cilt görünümü için fondöten ve kapatıcı uyumunuz kusursuz olmalı. Bunun için öncelikle ciltte kolay dağılacak olan, incecik, varla yok arasında duran mat görünümlü bir fondöten seçmelisiniz.

Sonrasında da kapatmak istediğiniz bölgelere koyu kapatıcınızdan, belirginleştirmek istediğiniz yerlere de açık renk kapatıcıdan uygulayın. Örneğin; elmacık kemiklerine, kaş üzerine ve dudak üzerine sürmelisiniz.

Minimalist makyaj önergesinde aşırı patlayan gözlere ve göz makyajına asla yer verilmez.

Öte yandan gözlerinizde; krem, gri, şampanya tonlarını da kullanabilirsiniz. Kirpikleriniz için doğal görünümlü ama hacim yaratacak olan maskaralardan yararlanmalısınız.

Minimalist Kaşlar

Minimalist makyajında doğalca bırakılmış kaş görünümleri önemlidir. Bunun için uçlu bir kaş kalemi seçin ve alttan yukarı doğru hafifçe doldurun sonrasında kalemin tersiyle hafifçe tarayın ve kaşlarınızı doğala yakın bırakın. Ardından canlı renklerde bir allık seçin. Örneğin pembe ve tonlarını kullanın. Toz ürün ya da kremsi bitişli allıklardan seçebilirsiniz. Elbette kalıcılık için stick ve krem allık kullanımı şart. Dudaklarınızda ise yine sade eve minimalist yolu takip edin. Buna göre nüde tonlarından yararlanmanız mümkün.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çekici düğün makyajı nasıl yapılır?

Uzay makyajı nedir ve nasıl yapılır?