in

Midyeci dükkanı nasıl açılır?

Ülkemiz içerisinde özellikle denize kıyısı olan bölgeler içerisinde sık bir şekilde tüketilmekte olan bir besin çeşididir. Midye aslında ufak ve tamamlayıcı bir atıştırmalık yemek olarak da ifade edilebilir. Bu sebepten dolayı bir dükkan açma isteğine sahipseniz dükkanız içerisinde sadece midye satmak biraz yetersiz olabilir. Midye satmak için isterseniz bir stand kiralayabilirsiniz. Bunun yerine dükkan açma fikrine kendinizi kaptırdıysanız eğer dükkanınız içerisinde midye ile beraber mutlaka kokoreç benzeri ek servislere de yer ayırmanız gerekmektedir.

Midye işine girme isteği olanların ilk olarak kendilerine sorması gereken bir soru bulunmaktadır. Ben bu iş ile beraber ek servisleri yapabilir miyim? Eğer cevabınız evetse dükkan açmanızı öneririz. Aksine cevabınız hayır ise bir stand kiralayarak işinize başlamanızı öneririz. Her iki midye satma yönteminin kendine ait satış yöntemleri bulunmaktadır. bundan dolayı ikisinin de kazandığı kazanç ay sonunda farklılık gösterebilmektedir.

Midye fikrini bir dükkan içerisinde gerçekleştirme düşüncesi içerisinde olanların yapmaları gereken bazı konular bulunmaktadır. Midye dükkanı açmak adına ilk olarak bir iş yeri bulmanız gerekmektedir. Bu iş yeri içerisinde midye ile beraber balık ekmek ve kokoreç gibi ürünlerde bulunursa müşterilerin dikkatini daha çabuk bir şekilde çekebilirsiniz. İkinci olarak ise iş yeri ayarladıktan sonra midye sıkıntısı yaşamadan aracılardan kurtularak direkt olarak balıkçılar ile ya da dalgıçlar ile anlaşarak midye tedarik etmeye çalışmanız gerekmektedir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kredi Notu Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır

Midyeci Dükkanları Nasıl Para Kazanır?