in

Kolay valiz hazırlama teknikleri

Bir çok insan seyahatlere giderken yanına o kadar çok şey alır ki, Yolun yarısında bütün zevki kaçmıştır bile. Çünkü hiç kimse yolculuklar esnasında bir sürü valizi sürüklemekten hoşlanmaz. Peki bunun kolay bir yolu yok mu? Elbette var, şimdi biraz onlara bakalım.
Öncelikle gideceğiniz yer hakkında bilgi sahibi olmanız lazım. Hava şartları giyiminizin ilk aşaması için ön değerlendirmedir. İkinci önemli nokta oraya ne için gittiğinizdir. Eğer iş için gidiyor iseniz, ona göre bir valiz hazırlamak zorundasınız. ama bir şeyi unutmamakta fayda var. Hiç bir insan gün içerisinde dört beş kıyafet birden kullanmaz. Seyahat gününüze göre her gün için bir kıyafet yeterli olacaktır. Bunları valizinizi hazırlamaya başlamadan önce belirlemelisiniz. Alt ve üst olarak ve ya tek parça bütün günler için kıyafet ayrımınızı yapın. Her biri için kullanacağınız aksesuar ve ya yan ürün var ise onları da üzerlerine koyun. Böylece her gün için giyiminiz hazır olacak. Küçük bir çanta edinin ve içine seyahat tipi, diş fırçası, macun, saç fırçası, şampuan ve krem koyun. Opsiyonel olarak kullanılabilir en fazla iki ayakkabı tercih etmenizde fayda var. İç çamaşırını da bir daha dönmeyecek miş gibi almanın alemi yok.
Sırada gece yatarken giyebileceğiniz bir gecelik ve özel bir yere davet söz konusu ise tercih edebileceğiniz bir elbise var. Onları da seçtikten sonra, geri kalan ıvır zıvırları hiç koymayın. 3 günlük bir tatil için 10 tane bulüz, 5 tane etek, 5 tane pantalon hamallıktan başka bir şey olmayacaktır. Güzel bir valiz hazırladığınıza göre artık boş kalan yere parfümünüzü, makyaj çantanızı ve ne zamandır okumak istediğiniz kitabınızı koyabilirsiniz.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kışı ısıtabilecek önemli bilgiler

Bu parti konseptlerine çok şaşıracaksınız