in

Koh Rong ile alakalı bunları bilmeniz gerekli

Şimdi sizler için çok ilginç bir durumdan söz edeceğiz. Kilometrelerce uzak bir yerde olan ve Kamboçya içerisinde bulunan Koh Rong Adası’na gitmiş olacağız. ”Niçin?” diye soracak olursanız, işletmesinden tutun da aklınıza gelebilen her şey Türklere ait durumda. Yanlış duymadınız her bir şey bizlere ait..

  • Koh Rong Adası, Kamboçya’da yer alan en büyük ikinci ada olarak öne çıkarken ”Türklerin Adası” şeklinde bilinmektedir.
Koh Rong Adası, Kamboçya'nın en büyük 2. adası ve "Türklerin Adası" olarak biliniyor.
İşletmeden tutun da ulaşıma kadar bu turizm adası içerisinde her bir şeye Türkler bakmakta.
  • Peki buraya tam olarak nasıl gideriz?’ şeklinde soracak olursanız;
"Aman efendim nasıl gideriz?" falan diyorsanız buyursunlar.
Koh Rong Adasına gitme konusunda bir isteğiniz varsa ilk olarak Phnom Penh kentine gitmeniz gerekli. Hemen sonrasında da azcık meşakkatli gibi görünüyor olsa da fazlasıyla keyifli. Bizim ülkemizden ortalama bir şekilde 8.000 kilometre uzakta bulunan Koh Rong ile ilgili başka bir adım da şu şekilde: Körfez içerisinde yer alan Sihanoukville kentine giderek ordan ise SpeedFerry ismi verilmiş botları kullanarak Koh Rong’a gitmeniz olanaklı.
  • Almış olduğunuz biletten, oturmuş olduğunuz bir yere, sokakta yürüme esnasında görmüş olduğunuz insanlara da dikkat etmeniz gerekli deriz. Her bir şey de Türklere ait. Hiç bir şekilde yabancılık çekmeyeceğinize eminiz.
Efendim, aldığınız biletten, oturduğunuz yere, sokakta yürürken gördüğünüz insanlara dikkat edin deriz. Her şey Türklere ait. Hiiç yabancılık çekmezsiniz.
  • Türkler ile birlikte Almanlar’ın sekiz sene önce adayı keşfetmiş olmasıyla başlayan bu macera içerisinde şu anda Türk gelenekleri adaya hakim olmuş bir vaziyette.
Türkler'in ve Almanlar'ın 8 yıl önce adayı keşfetmesiyle başlayan bu macerada şu an tüm Türk gelenekleri adaya hakim durumda.
Ve hatta lahmacunlar ile birlikte menemenler falan da dahil desek yanlış olmaz.
  • Bu ada içerisinde 10 Türk Lirası gibi bir bütçe ile bir gününüzü geçirebilir, karnınızı doyurmanız da mümkün olur.
Bu adada 10 lira gibi bir bütçeyle bir gününüzü geçirebilir, karnınızı doyurabilirsiniz.
Adanın çok ufak bir problemi var, elektrik. Her bir iş jeneratörle idare edilmekteyken jeneratörler sabah saat 09:00’dan gece 02:00’ye kadar çalışmayı sürdürüyor. Bir başka problem de şu: Halen internet bulunmuyor. 

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıyafet giyen haycanların cool görüntüsü

Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer?