in

Kedilerle alakalı sizi şaşırtacak 4 gerçek

Aslında en az üç tane kedi diyor olsakta; kedigillerle alakalı halen bilmemekte olduğumuz birkaç şey bulunabilir. İşte onlardan dört tanesi sizlerle..

  • Kedilerin de aslına bakılırsa biz insanlara karşı bir alerjisi bulunabilir.
Kedilerin de insanlara alerjisi olabilir.
Kediniz eğer çok sık bir şekilde öksürmekteyse bunun sorumlusu sadece siz olabilirsiniz. 2005 senesinde yapılmış olan özel bir çalışma 200 tane kedi üzerinden bir tanesinde rastlanmakta olan kedi astımıyla alakalı hastalığın, insanların yaşama şeklindeki tarzdan ötürü sürekli olarak artış gösterdiğini ortaya çıkartmış oldu. Kediler evlerin içlerinde yaşam sürmeye başladığından bu yana; tozun yanı sıra sigara dumanı ile birlikte kedi kumu veyahut çiçek tozlarından dolayı; solunum yollarıyla alakalı çok fazla rahatsızlıkla yaşamaya da fazlasıyla müsait. Fazla sık bir şekilde olmamakla beraber grip veyahut nezle benzerindeki hastalıkların da insanlardan kedilere bulaşabildiği biliniyor.
  • Aslında tamamı da, kedi nanesinden etkilenmeyebiliyor.
Hepsi, kedi nanesinden etkilenmez.
Kedilerin tam olarak yarısından fazlası kedi nanesine hiç bir şekilde tepki vermez. Nepeta cataria ile alakalı hassasiyet kalıtsal bir durumdadır buna sahip bulunan kedilerin iki tane yavrusundan bir tanesi de aynı hassasiyete sahip bulunabilir. Dört tane yavrunun da üç tanesinde aynı hassaslık görülmeye başlanabilir, yavru sayısı ile beraber ihtimal de artış gösterir.
  • Kediler ile birlikte köpeklerle aynı ev içerisinde yaşam sürdürebilir.
Kediler, köpeklerle aynı evde yaşayabilir.
2008 senesinde Tel Aviv Üniversitesi içerisinde gerçekleştirilmiş olan özel bir çalışma, iki tane hayvanın genç yaşlardayken tanıştırıldıkları zaman fazlasıyla iyi bir şekilde anlaşmakta olduklarını göstermekte. Genç yaşlardan kastedilen şey de; kedilerle ilgili altı ay, köpeklerle ilgili de 1 sene anlamına gelmekte.
  • Aslında tam tersi iddia ediliyor olsa da, kediler sevilmekten çok fazla hoşlanmaktadır.
Aksi iddia edilse de, kediler sevilmekten hoşlanır.
Kedilerin aslında çok büyük bir kısmı sevilmekten ve okşanmaktan çok fazla hoşlanıyor. Bundan hoşlanmamakta olan, özgürlüğüne düşkün durumda bulunan minikler de kedilerin insanlar ile evde yaşamaktan hiç bir şekilde hoşnut olmadığının düşünülmesine sebep olabiliyor.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu fotoğraflar içinizi ısıtacak

İkinci çocukla ilgili bu gerçekleri hiç söylememekteler