in

Kaplanların harika olduğunun 10 kanıtı

Kedigillerin en efendi abileri olarak öne çıkan kaplanları hazır fırsatımı varken yakından tanımakta yarar var, zira son dönemlerde onların da nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya

  • Kaplanların bacakları aslında o denli güçlü bir durumdadır ki, öldükleri zaman dahi bir müddet boyunca ayakta kalabilir.
Kaplanların bacakları o kadar güçlüdür ki, öldüklerinde bile bir süre ayakta kalırlar.
  • Kedigillerdeki en büyük eleman olarak öne çıkan kaplanların 550 kiloluk bir ağırlığa kadar çıkabilen bireyleri yer almaktadır.
Kedigillerin en büyük elemanı olan kaplanların 550 kiloya kadar çıkan bireyleri mevcut.
  • Eğer ki bir kaplan ile göz göze gelecek olursanız, yaşama şansınızda artış olabilir.
Eğer bir kaplanla göz göze gelirseniz, yaşama şansınız artar.
Zira onla göz göze gelmiş olmanız demek kaplanın kendini belli etmiş olduğu anlamına gelebilir ve kaplan çok daha farklı bir av aramaya başlar. Bundan dolayı da Hindistan içerisinde kafalarının arka tarafına yüz olacak biçimde maskeler takmaktadırlar.
  • Kaplanların salyaları aslında mikroorganizmaların çoğalmasını engellemekte olan çok mükemmel bir antiseptik sıvı olarak öne çıkmaktadır.
Kaplanların salyası mikroorganizmaların çoğalmasını engelleyen şahane antiseptik sıvıdır.
  • Pütürlü durumda bulunan dilleri nerdeyse bir zımpara gibidir, et yeme esnasında etin ayrışmasına da yardımcı olmaktadır.
Pütürlü dilleri neredeyse zımpara gibidir, et yerken etin ayrışmasına yardımcı olur.
  • Kaplanlar tamamen yalnız yaşamakta olan çok cool hayvanlar olarak bilinir.
Kaplanlar yalnız yaşayan cool hayvanlardır.
Vahşi doğa üzerinde grupça takılmakta oldukları da olabilir elbette ki. Bir de eğerki aileyseler yavrular küçük yaşlardayken beraber takılabilirler.
  • Öteki kedigillere bakılırsa çok daha paylaşımcı durumdadırlar.
Diğer kedigillere göre daha paylaşımcıdırlar.
Bu konuda melek gibiler desek yalan olmaz. Bir kaplan aslında çok daha farklı bir kaplanın av alanı içerisinde avlanacak olursa etini onunla paylaşabilir. Avlanmış olan kaplan aile babası ise ilk olarak dişi kaplanla beraber yavruların yemesini beklemektedir.
  • Yemek konusunda ayrım yapmazlar.
Yemek ayırmıyorlar.
Ne bulursalar yemektedirler. Normal olarak antilop ile birlikte bufalo falan götürüyor olsalar bile çeşit çeşit kuş ile birlikte kemirgen ve timsah falan yiyebilmekteler. Ve hazır yeri gelmişken leopar dahi yiyebilirler.
  • İnsanları aslında bir av gibi görmemekteler.
İnsanları av olarak görmüyorlar.
Aslında çok mükemmel bir etimiz mevcut, neyini istememektelerse artık. Bir kaplan sizleri adeta bir tehlike olarak görmekteyse ya da çok aç durumdaysa en son seçenek olarak size saldırıda bulunur.
  • Kaplanlar altı metrenin çok daha üzerinde ileriye zıplama kabiliyetine sahiptir. Zıpladıkları zaman beş metrelik bir yükseğe kadar da çıkabilmektedir.
Kaplanlar 6 metrenin üstünde ileriye zıplayabilirler. Zıpladıklarında 5 metre yükseğe kadar da çıkabilirler.

Avatar

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvanlarla ilgili 15 sevimli bilgi

Eski İstanbul’un 30 tane nostaljik fotoğrafı