in

Kahve bayiliği nedir ve nasıl alınır?

Franchise; bir markanın ya da sistemin belli sürede üçüncü kişilere kullandırılmasıdır. Küçük girişimciler büyük markalarla ortaklık yaparak gelirlerini arttırırlar. Dünya genelinde bu sistem yoğun olarak kullanılır. Franchise sistemi ilk olarak ABD ülkesinde ortaya çıktı. Zamanla dünyanın farklı ülkelerinde uygulanmaya başlandı. Sistem özellikle turizm ve yeme içme üzerine kurulmuştur.

Franchise veren kahve Firmaları
GÖNÜL KAHVESİ: Ülkemizde 40 şubesi olan gönül kahvesinden bayilik almak için 300 bin lira sermayenizin olması gerekir. Firma son olarak Adana, Bolu, Mersin, İnegöl, Osmaniye, Tarsus ve Kayseri’de şubeler açtı. Yurtdışından da çok sayıda master franchise talebi gelmeye başladı. Yatırımcıya hazır bir konsept sunan firma bayilerine; personel ve işletmeci eğitimi, reklam-tanıtım, operasyonel destekler, açılış ve organizasyon desteği sunmaktadır. Açılacak şubenin minimum 60 metre kare kapalı alana ve geniş bir teras ya da bahçeye sahip olması gerekir. Firma iletişim bilgileri şunlardır:

KAHVE DEPOSU: Kahve deposu ilk şubesini 2009 yılında İstanbul Güngören semtinde açtı. Şirketin İstanbul Beylikdüzü, Bahçelievler ve Alibeyköy’de şubeleri bulunmaktadır. İstanbul dışında Niğde ve Samsun’da aktif olarak hizmet vermektedir. Türkiye genelinden gelecek tüm franchise talepleri firma tarafından değerlendirilmektedir. Bir Kahve Deposu şubesi açmak için 250-300 metrekare büyüklüğünde bir işyerine sahip olmanız gerekir. Franchise giriş bedeli 7 bin dolardır. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 2 olarak belirlenmiştir. Firmaya aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

KAHVE DURAĞI: Franchise bedeli 25 bin dolardır. Merkezi İzmir’de yer alır. Kahve Durağında satılan tüm ürünler tek bir merkezden şubelere gönderilir. 2009 yılında faaliyete başlayan Kahve Durağı genç girişimcilere büyük fırsatlar sunmaktadır. Şuan İzmir, Samsun ve Adana İllerinde toplam 6 şubesi bulunuyor. Tüm şubelerini franchising sistemiyle açılmış. Kahve durağı açmak için en az 80 metrekare kapalı 25 metrekare açık alanınızın olması gerekir. Yatırım maliyeti işyeri büyüklüğüne göre değişir. İşletme sermayesi için yaklaşık 300 bin TL’ye ihtiyaç vardır. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 3 olarak belirlenmiştir. Firmaya aşağıdaki iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kokoreç Nedir?

Down Sendromu Nedir?