in

Kadınlar neden korkar?

Doğduğumuzdan itibaren sırasıyla her şeyden bir ara korkarız biz. Gülmeyin, gerçekten öyle. Hayat bizim gibi narin varlıklar için fazla çetrefilli. Gözümüzü açıp dışarıya bakmadan önce defalarca yüzümüzü ellerimizle kapattığımız için yaşamı biraz daha geç öğreniriz. Toplum da bize korkmayı öğretmiştir aslında.

Biz kadınlar, çocukluğumuzdan itibaren karanlıktan, yalnızlıktan, böcekten, köpekten, büyük ve ya küçük her türlü hayvandan, sevdiklerimizi kaybetmekten, hasta olmaktan, iğne vurulmaktan, ölmekten, kaza geçirmekten, hayaletlerden, korku filmlerinden, kandan, vahşetten ve öfkeden korkarız. Aslında belki de doğru olan budur. İnsan bilmediği bir şeyden korkmalıdır. Ve onu artık öğrendiğinde korkmaktan vazgeçmelidir. Yani korkmaktan korkmamalıdır.
Kadınlar büyüyüp birer yetişkin olduğunun da ise yuva kurmaktan, kuramamaktan, iş bulmaktan, bulamamaktan, çocuk sahibi olmaktan ve olamamaktan korkarlar. Kadınlar bağımlı varlıklardır. Ailelerine, eşlerine, çocuklarına, köpeklerine, dostlarına ve her şeye , hatta çantalarında taşıdıkları minik anahtarlıklarına karşı bile bağımlılık gösterirler. Bu yüzden kadınlar en çok kaybetmekten korkarlar. Neyi mi? Tabi ki sevdikleri ve onlara ait olan her şeyi.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gümüş takılar nasıl temizlenir?

Güvenlik standartları önemlidir