in

İzlemenizin ardından aklınızdan asla çıkmayacak 5 film

En harika filmlerin arasından akıllardan çıkmayanlar

– Nocturnal Animals (2016) adlı yapım

Nocturnal Animals (2016)
Konusu: Zengin durumdaki bir sanat galerisi sahibi eski eşi tarafından yazılan romanı okudukça, kendi yaşamının yanı sıra eski eşi Edward’la olan ilişkisini sorgulamaya başlayacaktır. .
Dizi tamamen gerçekçi bir durumda ve oldukça sert. İzlemenizin ardından zaten berbat durumda bulunan bu dünyaya karşı acayip bir hisle dolacağınıza eminiz.

– The Lobster (2015) adlı yapım

The Lobster (2015)
Konusu: Distopik durumda olan bir gelecek içerisinde bekarlar kentin kurallarına göre Otel’e alınmaktalar ve 45 günlük zaman diliminde bir romantik eş bulmayı başaramazlarsa canavarlara döndürülerek ormana bırakılmış oluyorlar. Aslında fazlasıyla basit bir senaryoya sahip olsa bile film izlenen en acayip şey oalcaktır.

– We Need to Talk About Kevin (2011) adlı yapım

We Need to Talk About Kevin (2011)
Konusu: Kevin’ın annesi büyümeye başladıkça yapmış olduğu tehlikeli şeyler ile birlikte söylemlere karşın garip çocuğunu sevme konusunda zorlanmaktadır. Lakin Kevin ise bunlara daha yeni başlamış durumdadır. En son yapacağı numara ise kimsenin hayal edemeyecek olduğu bir şeydir. Bu söz konus bu filmi birkaç kez izlediğinizde bile işleyişinin cidden fazlasıyla ilginç olduğunu göreceksiniz. Günler boyunca da bunun üzerine düşünmeye başlayacaksınız.

– Ex Machina (2014) adlı yapım

Ex Machina (2014)
Konusu: Genç yaştaki bir tane yazılımcı sentetik zekanın üstüne yürütülmeye başlanan çığır açacak bir çalışmada yer alma amacıyla seçilmiştir. Aslında biraz da olsa acayip bir film ancak sizi içine çekmeyi başarıyor. İlk izlediğiniz zaman günlerce üstüne düşünecek olduğunuza eminiz.

– Funny Games (1997) adlı yapım

Funny Games (1997)
Konusu: İki tane şiddet yanlısı genç adam anne ile birlikte baba ve de oğullarını tatile çıkmış oldukları bir kulübenin içinde rehin alır ve birbirleriyle sadistik bir takım oyunlar oynamaları amacıyla da onları zorlamaya başlarlar.

Bu filmin kesinlikle sizi mahvedeceğine eminiz! İkinci defa izlemeye çalışsanız da başarılı olamaz ve kapatmak zorunda kalabilirsiniz.. Film o denli gerçekçi bir durumda ve rahatsız edici ki aynı durumda olsanız ne yapacak olduğunuzu düşündürmeye başlıyor.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılı olmayan bu kurallara sevmeseniz bile uymalısınız.

İstanbul ve Anadolu’da aynı fiyata alabileceğiniz evleri karşılaştırıp hayatı sorgulayacaksınız!