in

İsveç’in akıllara zarar 5 özelliği

Biz 2021 senesine yeni girmiş durumdayken İsveç’in 3021 senesinde yaşıyor olması..

– İsveç’li olanlar soğuğa fazlasıyla dayanıklı durumdaki insanlardır.

İsveçliler soğuğa oldukça dayanıklı insanlar.
İsveçli olanlar için havanın ne denli soğuk bir durumda bulunduğunun hiçbir önemi yok. Termometre sıfırın altındaki bir dereceği göstermiş olduğunda dahi karşılaşacağınız manzara genellikle şöyle olur. Çalışmakta olanlar üstlerinde sadece bir ceketle yemek yemek için gider, insanlar ince bir durumdaki yağmurluk ile bisiklet sürmeye devam eder, 3 yaşında bulunan bir tane çocuk dahi dışarda şapkasız gezebilir.

– Görgü kuralları konusunda fazlasıyla titizdirler..

Görgü kurallarına son derece önem verirler.
Plastik poşetleri kullanmanın yerine kumaştan yapılmış olan alışveriş torbalarını kullanmaktadırlar. Bir tane çiftliğin veyahut firmanın çevreyi kirletmekte olduğuna veyahut hayvanlara işkence uyguladığına yönelik bir haber alacak olurlarsa oralardan ürün alımı yapmayı hızlıca bırakırlar. Kasaya gittiklerinde kasiyer personeller ürünlerin barkodlarını rahat bir şekilde okutabilsin diye almış oldukları tüm ürünlerin ona göre dizmektedirler.

Öte yandan müşterileri alacak oldukları ürünleri daha rahat bir şekilde bulabilsin diye nerdeyse her süpermarketin alışveriş arabası üzerinde ürünlerin yerlerini göstermekte olan bazı haritalar mevcuttur.

Ayrıca müşterileri alacakları ürünleri daha rahat bulabilsin diye neredeyse her süpermarketin alışveriş arabasında ürünlerin yerlerini gösteren haritalar vardır.

– Çocukları doğduğu zaman her baba üç ay boyunca çocuğuyla zaman geçirmek mecburiyetindedir.

Çocukları doğduğunda her baba 3 ay çocuğuyla vakit geçirmek zorundadır.
İsveç içerisinde doğum ile alakalı izin 480 gün boyunca devam eder ve babalar yeni dünyaya gelmiş olan çocukları ile doksan gün zaman geçirmek mecburiyetindedir. Bu yasa ile de sabittir. Yetkili isimler, babaların çocuk yetiştirmeyle alakalı sürece tam anlamı ile dahil olmalarının gerekli olduğuna inanır. Bundan dolayı da yolda bebek arabası ile gezinen adamlar görebilecek olmanız fazlasıyla sıradan bir durumdur.

– İsveç içerisinde çevre bilinci fazlasıyla gelişmiş bir vaziyettedir.

İsveç'te çevre bilinci oldukça gelişmiş durumdadır.
Ülkenin her bir yanı yeşil alanlarla dolu durumdadır. Parklar ise; kuşların yanı sıra tavşan ile birlikte kirpi ve daha pek çok farklı hayvana ev sahipliği yapıyor. Öte yandan çevreye de fazlasıyla saygılıdırlar. Orman içerisinde havalı tüfekle güvercin vurduğundan dolayı aylarca hapis cezasına çarptırılmış olan insanlar mevcuttur.

– Ülke içerisinde herkesin doğal kaynaklara erişebilmesinin gerekli olduğunu ifade eden bir yasa mevcuttur.

Ülkede herkesin doğal kaynaklara erişebilmesi gerektiğini söyleyen bir yasa vardır.
Yasaya bakılırsa insanlar her su içerisinde yüzebilir, ağaçlar üzerinden meyve toplayabilir ve özel mülklerin içinde dahi bisiklet sürebilirler. Göllerle birlikte ırmaklarda balık tutmak tamamen serbest bir durumdadır fakat tek bir şartla: tutmanın ardından geri bırakmak mecburiyetindesiniz. Büyük kentler içerisinde dahi vahşi hayvanlarla karşılaşma imkanınız yüksek durumdadır. Hatta bazı zamanlarda bazı insanlar fazlasıyla nadir görülmekte olan türleri görebilecek kadar şanslı durumdadır.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deprem riski gözardı edilmemeli!

Kısa boylu olmanın 15 avantajı