in

İshal nasıl geçer?

Aşırı şekilde tuvalete çıkmak, normalden daha ıslak, yumuşak dışkı ve karın ağrısı gibi durumlar ishalin başlıca belirtileri arasındadır. Eğer bu durumu sürekli yaşıyorsanız mutlaka doktora görünmeniz gerekir. Nadir meydana gelen ishal durumları içinse evde uygulayabileceğimiz bazı yöntemler vardır:

Patates mideye ve sindirime iyi gelen bir yiyecektir. Çorba halinde hazırlanan patatesten günde iki – üç tabak içilebilir.
Eskilerden beri bilinen bir ishal geçirme yöntemi kahve ve limondur. Yarım tatlı kaşığına bolca limon sıkılır ve yutulur.
İçerdiği zengin potasyuma vücuda dinçlik veren muz, ishalin etkilerini azaltmak için, aşırıya kaçmadan tüketeceğimiz meyvelerden biridir. İshale iyi gelen meyvelerden biri böğürtlendir.
İshal vücudun su kaybetmesine neden olur. Bu nedenle sıvı tüketmeye özen gösterilmelidir. Mineral kaybına da neden olan ishal için bir litrelik suya birer tatlı kaşığı şeker ve tuz konabilir. Bu karışımdan aralıklarla içilebilir.

Ancak hatırlatmamızda çok büyük bir yarar var ki internette görmüş olduğunuz her yazı sadece bilgilendirme niteliği taşır. Hastalık durumunda lütfen bir hekimden destek alınız ve mutlaka hastane veya en yakın sağlık birimine giderek tedavi olunuz.

Avatar

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeşilçam’da çekilen ve hiç görmediğiniz 15 fotoğraf

Ayak kokusundan nasıl kurtuluruz?