in

İş görüşmesinde stresi yenme önerileri

İnsanların hayalinde var olan kariyerine ulaşabilmesi adına iş görüşmeleri önemli bir basamak olarak ön plana çıkmaktadır. Fakat çoğu zaman iş görüşmelerinin de haddinden fazla stresli bir süreç olduğunu da söyleyebiliriz. Yaşanılan stresler çoğu zaman iş görüşmelerinin olumsuz bir şekilde sürmesine de neden olabilmektedir. Bu sebeple yeni bir işe adım atacak ve kariyer sahibi olma hedeflerini gerçekleştirme adına hedefleri doğrultusunda ilerleyecek kişiler streslerini yenebilmenin yöntemlerini bulmaları gerekmektedir. Stres, deneyimsiz kişilerde yaşanmamakla beraber deneyim sahibi olan insanlarda da görülmektedir. Bu durumu yenmek için sizlerde psikolojik olarak bu duruma hazır olabilmeniz son derece önemli olacaktır.

Uykusuz Kalmamaya Özen Gösterin

Stresin baş düşmanlarından birisinin de uykusuzluk olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple stresin doğabileceği durumlardan biri olan uykusuzluğu önleyerek her gün aynı saatte yatmaya özen gösterin. İş başvurularınızdan ve iş kabulünün onaylanıp görüşme gününüzün geleceği ana kadar mutlaka uykunuzu düzene sokmanız gerekmektedir. Her ne kadar uykunuz gelmese bile yatağın içerisinde girerek uyumaya çalışmalısınız.

İş Görüşmesine Erken Gidin

Son dakika iş görüşmelerine gitmeniz hem paniğe kapılmanıza hem de iş görüşmesine çağıran firmanın bu duruma fazlası ile memnun olmamasına neden olacaktır. Üstelik iş görüşmesine geç kalmamanız adına mutlaka bir gün önce iş görüşmesi yapacağınız yerin tam olarak nerede olacağını araştırıp bularak hazırlıklı bir şekilde gitmeniz gerekir. Eğer bu tür hazırlıklarınızı yapmazsanız iş görüşmesine geç kaldım korkusuna kapılarak daha fazla stres yaşamış olacaksınız.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

El bakımı için 6 püf noktası

İş Görüşmesi Tüyoları