in

Iron Man filmine yönelik bu 10 bilgiyi daha önce duymadığınıza eminiz

Dahi bir durumda, milyoner, aynı zamanda Playboy ve çok iyi bir hayırsever.

Kendini bu şekilde kibirli sözlerle tanımlamış olan, ancak yine de en fazla sevilmeyi başaran süper kahramanlardan bir tanesi olarak öne çıkan Iron Man’in filmlerine yönelik, birbirinden ilginç bilgiler ile karşınıza çıkmış durumdayız.

  • 2008 senesinde çıkmış olan İlk film, aynı zaman içerisinde Marvel Sinematik Evreni’nin başlangıcı şeklinde kabul görülmekte. O günlerden bu zamana kadar toplam da on dört tane film çekildi. En az dokuz tane film daha yolda desek yanlış olmaz.
2008'de çıkan İlk film, aynı zamanda Marvel Sinematik Evreni'nin başlangıcı olarak kabul ediliyor. O günden bu yana toplam 14 film çekildi. En az 9 film daha yolda.
  • Film içerisinde kullanılmakta olan Iron Man zırhı, 450 tane değişik parçanın bir araya getirilmiş olmasıyla oluşturulmuş durumda.
Filmde kullanılan yapılan Iron Man zırhı, 450 farklı parçanın bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.
  • Tony Stark’ın kişisel asistanı görevinde yer alan Jarvis’in ismi, Just a Rather Very Intelligent System’ın (Sadece fazlasıyla Akıllı Bir Sistem) kısaltmasından oluşmakta.
Tony Stark'ın kişisel asistanı Jarvis'in adı, Just a Rather Very Intelligent System'ın (Yalnızca Oldukça Akıllı Bir Sistem) kısaltmasından oluşuyor.
  •  Jarvis’e sesini vermekte bulunan Paul Bettany, ilk film içerisinde yer alan bütün repliklerini sadece iki saatlik bir zaman diliminde kaydetmiş.
Jarvis'e sesini veren Paul Bettany, ilk filmdeki tüm repliklerini yalnızca iki saatte kaydetmiş.
  • Paul Bettany, ise kayıtlar sona erene kadar hangi film üstünde çalışmakta olduğunu bile hiç bir şekilde bilmiyor, arkadaşı olduğu bilinen yönetmenlerden Jon Favreau’ya çok önemsiz bir kıyak yapmış olduğunu düşünmekteymiş.
Paul Bettany, kayıtlar bitene kadar hangi film üzerinde çalıştığını dahi bilmiyor, arkadaşı olan yönetmen Jon Favreau'ya önemsiz bir kıyak yaptığını düşünüyormuş.
  • Pepper’ın Tony’nin yanına gelmiş olduğu bu söz konusu sahne üzerinde, arka kısımda Kaptan Amerika’nın zırhı çok rahat bir şekilde görülebilmekte.
Pepper'ın Tony'nin yanına geldiği bu sahnede, arkada Kaptan Amerika'nın zırhı rahatlıkla görülebiliyor.
  • Tony’nin göğsünde yer alan ark reaktörünün değiştirilmiş olduğu bu söz konusu sahne, protez bir göğüsle çekilmiş. Robert Downey Jr.’ın tek yapmış olduğu şey, ona dayanıp bir sandalyenin üzerinde oturmakmış.
Tony'nin göğsündeki ark reaktörünün değiştirildiği bu sahne, protez bir göğüs ile çekilmiş. Robert Downey Jr.'ın tek yaptığı şey, ona dayanarak bir sandelyede oturmakmış.
  • Iron Man’in ilk zırhı olarak öne çıkan Mark I, kırk kiloluk bir ağırlıktaydı.
Iron Man'in ilk zırhı olan Mark I, 40 kilo ağırlığındaydı.
  • Tony Stark rolüyle ilgili düşünülmekte olan ilk isimlerden bir tanesi de Hugh Jackman olarak öne çıkmaktaydı
Tony Stark rolü için düşünülen ilk isimlerden biri Hugh Jackman'dı.
  •  Bu söz konusu garaj sahnesi üzerinde arka tarafta durmakta olan Tesla Roadster, filmin çıkmış olduğu dönemlerde halen satışa çıkartılmış değildi.
Bu garaj sahnesinde arkada duran Tesla Roadster, filmin çıktığı dönem henüz satışa çıkarılmamıştı.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmet köpeği olacak yavruların yetiştirilme esnasında çekilen şapşal fotoğrafları

Rihanna’nın dünya üstündeki en seksi kadın olduğunu kanıtlayan 10 kapak fotoğrafı