in

İnternetten İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmeniz için, öncelikli olarak bankanın internet sitesine girmeniz gerekmektedir. İnternet sitesine girdikten sonra sırasıyla;

Ürünler – Krediler – İhtiyaç Kredisi Başvurusu adımlarını izlemelisiniz. Akabinde karşınıza çıkan sayfada gelir ve eğitim düzeyinizi, adresinizi, telefon numaranızı ve kimlik bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. 10 dakika ila 24 saat içerisinde başvurunuzun sonucu SMS olarak tarafınıza olumlu ya da olumsuz olarak iletilecektir.

İnternet üzerinden yaptığınız başvurunun dezavantajlarından birisi, herhangi bir insiyatife bağlı olmadan yalnızca veriler üzerinden karar verilmesidir.

Mobil Uygulama Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bankanıza ait olan mobil uygulamaya parolanız ile giriş yapın ve başvurular sekmesi altında ihtiyaç kredisi alanına giriş yaparak; gerekli bilgilerinizi doldurun. Başvurunuz işleme alındıktan sonra, tarafınıza bilgilendirme SMS’i ile olumlu ya da olumsuz sonuç aktarılacaktır.

Müşteri İletişim Merkezi ile İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Müşteri iletişim merkezi ile ihtiyaç kredisi başvurusu, tamamen sesli bir şekilde yapılmaktadır. Bu noktada ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur sorusunun yanıtını salt bir şekilde müşteri temsilcisinden alabilirsiniz. Gerekli bilgilerinizi aktardıktan sonra, olumlu ya da olumsuz sonuç diğer başvuru türlerinde de olduğu gibi SMS olarak tarafınıza iletilecektir.

Banka Şubesinden İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur ?

İhtiyaç kredisi başvurusu konusunda en zahmetli olan fakat olumlu sonuç alabileceğiniz yollardan birisidir. Zira kredi sonucunuz olumsuz olsa dahi, biraz ısrar ile banka müdürünün onayına gitmesini sağlayabilirsiniz. Şayet sistem olumsuz yanıt verse dahi, banka müdürü kredinizi onaylayabilir. Başvuru yaparken yanınızda kimlik kartınızın olması yeterlidir. Buna ek olarak, kredi başvuru esnasında da kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

İhtiyaç kredisi başvuru şartları, bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Fakat tüm bankaların ortak şartlarından birisi, kredi puanıdır. Kredi puanınız yeterli seviyede değilse, bütün şartları karşılasanız dahi kredi onay almanız mümkün değildir. Bunun yanı sıra, ihtiyaç kredisi başvuru şartları birbirleri ile bağlantılıdır. Bütün şartları aynı anda yerine getirmeniz gerekmektedir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

Erkek çocuklarının ergenlik sorunları nasıl atlatılır?