in

Instagram yüzünden bunlardan soğuduk!

Instagram platformu bazı şeylere karşı duymuş olduğumuz ilgimiz ile birlikte hevesimizi çok fena kaçırmış durumda.

– Fazlasıyla gösterişli bir durumda bulunan kına ile birlikte düğün ve de benzeyen organizasyonlar.

Aşırı gösterişli kına, düğün ve benzeri organizasyonlar.
Bazıları tepsinin içine çıkar, bazıları vinçle iner; Instagram platformuyla iyice abartılmış olan ve büyüme gösteren düğün sektörü gözleri o denli yormaya başladı ki, bundan böyle bir çok genç sade bir tören ile evlenme konusunda hayal kurmakta.

– Görgüsüzlük konusunda çağışırımda bulunan her şey.

Görgüsüzlük çağrışımı yapan her şey.
Instagram platformu olmadan öncesinde de görgüsüzlük mevcuttu tabii ki, fakat seviye o denli bir yere geldi ki almış olduğu çok ufak bir hediyeyi paylaşana dahi hiç bir şekilde tahammülümüz kalmadı.

– İlişkilerle alakalı paylaşımlar.

İlişki paylaşımları.
Aşk aslında belki de en zor rahatsız hale geleceğimiz konulardan bir tanesiydi. İnsan sürekli olarak sevdiğine sevgisini gösterebilmenin bir yolunu bulmaktadır ancak Instagram stilindeki aşk  artık gözlerimizi çok fazla yormuş durumda.

– Yeni anne olanlar.

Yeni anneler.
Tekrar annelik ile birlikte bebekler hassas noktamız idi. Sağ olsunlar ki ‘Instagram annesi’ şeklinde bir akım başlamış oldu ve kadınların nerdeyse tamamı hamile kalmış oldukları andan çocukları belirli bir yaşa gelene kadar ve hatta çıkartmış oldukları gaza kadar her ince detayı kendisini takip edenlerle paylaşmaya başladı ve özellikle de bebeğinin ağzından konuşmakta olanlar sinirlerimizle oynamaya başladı.

– Yoga ile birlikte pilates ve de benzeyen moda hale gelen sporlar.

Yoga, pilates ve benzeri moda sporlar.
İlk zamanlarda spor yapma hevesi olanlar için yol göstermekte olan Instagram kullanıcıları, daha sonrasında aslında kendilerinin ne denli fit bir durumda ve de sportif olduklarını gözümüze sokmaya başladıklarında bu sporlardan da adeta bir fenalık gelmeye başladı.

– Influencer’lar.

Influencer'lar.
Ani bir şekilde aslına bakılırsa ne iş yapmakta olduklarını çözemediğimiz bu insanlara kullanılmaya başlanan ”influencer” şeklinde bir kavram girdi yaşamımıza. Bütün gün boyunca süslenerek gezen, bedava bir şekilde seyahate çıkan ve boş zamanlarında markaların hediye göndermiş olduğu pahalı ürünleri açarak her iki paylaşımlarından bir tanesi kesinlikle reklam haline gelen bu insanlardan da fazlasıyla soğuduk.

– Yukarıya doğru kaydırmak.

Yukarı kaydırmak.
En ünlü olanından en az ünlü olanına bütün influencer camiası içmiş oldukları sudan sürmüş oldukları ruja her şeyin tanıtımını yapmaya devam ediyor. Komik durumda olansa tanıtmış oldukları pek çok ürünü hiç bir şekilde giymiyor ve kullanmıyor durumda olmaları.

– Moda.

Moda.
Tabii ki, Instagram adlı platform insanları modadan da soğutmuş durumda. Eski dönemlerde herkesin iyi ya da kötü kendisine özgü bir tarzı mevcut durumdaydı. Sosyal medya ile birlikte her dönem ‘x markasının y modeli’ benzerinde belli başlı bir takım şeyler var ve herkes birbirinin aynısı olarak giyinip sanki bir stil sahibi olduğunu düşünmekte.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne kadar yaşlısınız?

Milyon defa izlesekte bıkmayız!