in

Huysuz Virjin Kimdir?

Huysuz Virjin dediğimizde yaşı 25den büyük olanlarımızın bir çoğu hatırlar. Peki Seyfi Dursunoğlu dediğimizde bir çoğumuz hatırlamayız değil mi? 17 temmuz 2020 de aramızdan ayrılan Huysuz Virjin’i tanımaya başlayalım mı?Hadi buyrun o zaman.

1 ekim 1932 de Trabzonda doğdu.Ailesiyle birlikte 1938 de İstanbul’a taşındılar. Lise hayatını özel bir lisede yatılı olarak bitirdi. Ardından ailesinin istegi ile Heybeli Adadaki deniz askeri liseye gitti. Adapte olamağı için 2.yılın sonunda Haydarpaşa Lisesine geçiş yaptı. Üniversite olarak İstanbul Üniversitesi ingiliz fizyolajine başladı. Maddi sıkıntılarından dolayı eğitimini yarıda bırakıp askere gitti. Askerlikten sonra ise Sosyal Sigortalar  Kurumunda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSKda çalıştıktan sonra işinden ayrıldı.

1970’lerde Huysuz Virjin olarak küçük kulüplerde sahne almaya başladı.Ünü ağızdan ağaza yayılmaya başladı. İzmir fuarında her yıl sahne aldı.Televizyona çıkmadan bütün Tüekiye’nin tanıdığı biri oldu.

TRT’de yapılan Öztürk Serengil’in yarışma programına katılarak verdiği cevaplarla ve şovlarıyla Huysuz Virjin lakabına büyük sıçrama yaptırdı.Ardından birçok kanalda Huysuz Virjin şov programları yaptı.Çok sayıda ünlü konuk ağırladı.Popstar da 2.sezonunda jürilik yaptı.

2007de RTÜK tarafından alınan kararla sansür uygulamasından dolayı yapamayacagı açıklandı.2012 de tekrar çıkış yapsada eski şöhretini pek yakalayamadı. Dursunoğlu, son olarak 2017’den 2018 yılına geçiş yapılırken “Huysuz’la Yılbaşı Özel” programında Kanal D ekranlarında sunuculuk yaptı.

Ölümü ise; KOAH hastası olan Dursunoğlu, 15 gün boyunca zatüre tedavisi gördüğü İstanbul Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde 17 Temmuz 2020 tarihinde öldü. Aramızdan 87 yaşında ayrıldı.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik Nedir Ve Nasıl Yapılır

Yorum yapma ile alakalı sanatın 15 temsilcisi