in

Hologram makyaj nasıl yapılır?

Holografik makyaj nasıl yapılır sorusu belki size uçuk bir teknik olarak gelebilir ama aslında şimdilerde hiç de öyle değil. Zira herkes klasik makyaj tonlamalarından sıkılmış durumda ve neon makyajı, metalik- glaumor tarzı derken herkes uçuk – kaçık orijinal makyaj trendlerine ilgi duymaya başladı. Elbette bunu ofise giderken yapamazsınız ama erkek arkadaşınızla bir konsere giderken yapabilirsiniz mesela. O zaman holografik algı yaratacak olan highlighter ürünlerine hücum diyoruz.

Holografik makyajda ana tema, yüzün büyük oranda ıslak ve parlak görünmesi üzerine kuruludur. Öncelikle aydınlatıcı bir bazı elinize alın ve noktacıklar halinde yüze sürerek dağıtın, bu bazın üstüne yine ıslak bitişli bir fondöten sürün, sonrasında da yüzünüze sünger yardımıyla yüzünüze iyice yedirin.

Seçilen Tüm Ürünler Kremsi Ve Islak Olmalı

Yine ıslak ve nemli görümlü pembe tonlarındaki krem allığınızı alın ve yanaklarınızın çukur noktalarına uygulayın. Şimdi ıslak efektler veren aydınlatıcınızı alın, elmacık kemiklerinden başlayarak kaşlara doğru kavisli şekilde sürün, ayrıca burnunuzun ucuna da sürün.

Çok hafif pembeliğe sahip olan ışıltılı-metalik krem göz farı ile göz kapaklarınızı doldurun. Bu göz kapaklarınızın baz uygulaması olacak ve alttan altta dolgun efektler yaratacak bakışlarınızda. Ardından piyasada satılan holografik pigment boyalardan alın ve dilediğiniz renktekini gözlerinize uygulayın.

Pigment Boya Hazırlanışı

Daha önce hiç pigment boya kullanmadıysanız belki ilk başta biraz zorlanabilirsiniz ama endişe etmeyin insan 2 – 3 uygulamada alışıyor. Pigment boyanızdan çay kaşığının en uç kısmıyla bir  – iki damla alarak üzerine de birkaç damla badem yağı dökerek iyice karıştırarak pigment boyanızı hazır edebiliyorsunuz.

Şimdi hazırladığınız bu pigment karışımını bir far fırçası yardımıyla göz kapağınızın tam ortasına sürün ve parmaklarınızla hafifçe dağıtın. Bu işlemlerin sonucunda ıslak, karşıdan bakıldığında ışıl ışıl – metalik ve renkli görünümlü bir yüz ifadeniz olacak. Pigment makyaja eşlik edecek olan farklı öneriler isterseniz saçlarınızda da bu holografik yansımalara yer verebilirsiniz. Zira makyajınız bu denli göz alıcı ve uçuk olduğunda sıradan bir saç ya da hanım hanımcık bir topuz kullanmak olmaz elbette. Örneğin saç tebeşirleriyle ya da geçici toz boyalarla saçlarınızı ilginç ve efektif renklere boyayabilirsiniz bu tarz bir makyajla.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal ofis makyajı nasıl yapılır?

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?