in

Herkesin koronavirüsten korunma yöntemi farklı

Herkesin koronvirüsten dolayı kendisine özgü bir dezenfeksiyon yöntemi mevcut durumda.. 

Koronavirüs ile alakalı mücadele süreci içerisinde kişisel temizliğimize önem vermekte, olabildiği kadar evde kalmakta, dışarı çıkmamız gerektiği zaman da bazı önlemler almaktayız.

Koronavirüsle mücadele sürecinde kişisel temizliğimize önem veriyor, olabildiğince evde kalıyor, dışarı çıkmamız gerektiğinde ise bir dizi önlem alıyoruz.
Gıda ile birlikte temizlik malzemesi konusunda ihtiyacımız olduğu zaman elimiz mahkum ki markete gitmek mecburiyetinde kalmış oluyoruz.

Virüsün hangi yüzeyler üzerinde tam olarak ne kadar kalmakta olduğuna yönelik türlü açıklamalar mevcut bir durumda. Misal olarak karton yüzeylerde 24 saatlik sürede, bakır yüzeyler üzerinde 4 saatlik sürede, plastik yüzeyler üzerinde de 72 saatlik süreye kadar tutunabilmekte olduğu açıklaması yapıldı.

Virüsün hangi yüzeyde ne kadar kaldığına dair çeşitli açıklamalar mevcut. Örneğin karton yüzeyler 24, bakır yüzeylerde 4, plastik yüzeylerde ise 72 saate kadar tutunabildiği açıklandı.
Bundan dolayı da uzman isimler market alışverişimizden sonra torbalarımızı bir müddet boyunca balkonda muhafaza etmenin yanı sıra, meyve ile birlikte sebzeleri bol miktardaki suyla yıkayıp buzdolabına koymamızı ve de paketlenmiş durumda bulunan ürünleri bir müddet havalandırmamız veyahut çok iyi bir şekilde sterilize etmemizin gerekli olduğunu ifade ediyor.

– Her hususta gerçekleştiği gibi bu hususta da insanların market alışverişinden sonra dezenfeksiyon ile birlikte sterilizasyon süreçlerine yönelik farklı fikirleri olduğunu görmüş olduk. 

Her konuda olduğu gibi bu konuda da insanların market alışverişi sonrası dezenfeksiyon ve sterilizasyon sürecine dair değişik fikirleri olduğunu gördük 😂
-Annem Tesco ile alakalı teslimatımız için banyo yaptırmakta

– Annem artık paraları da ütülemekte!

"Annem paraları ütülüyor..."

– Kredi kartları da dahil her bir şeyi lavabo içerisinde güzelce yıkamaktayım.

"Kredi kartı dahil her şeyi lavaboda yıkıyorum."

– Her bir şeyi küvet içerisinde güzelce yıkıyorum, domatesle beraber yaban mersini paketleri içerisinde hava delikleri bulunduğunu unutmuş olsam da..

"Her şeyi küvette yıkıyorum, domates ve yaban mersini paketlerinde hava delikleri olduğunu unutsam da..."

– Bisküvilerin paketlerini çamaşır suyu kullanarak temizlemiş olduğumu itiraf ediyorum.

"Bisküvi paketlerini çamaşır suyuyla temizlediğimi itiraf edebilirim."

– Damacanaya banyo yaptırmakta önemli

İnsanların Koronavirüsten Korunmak İçin Market Alışverişi Sonrası Yaptığı İlginç Dezenfeksiyon İşlemleri

– Kimin aklına gelirdi ki?

İnsanların Koronavirüsten Korunmak İçin Market Alışverişi Sonrası Yaptığı İlginç Dezenfeksiyon İşlemleri

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl mutlu oluruz?

İçinizi ısıtacak 13 fotoğraf