in

Herkesi etkileyen 5 önemli buluş

Tasarımcılar aslında çok harika insanlardır. Her geçtiğimiz gün ve her gece yarısında yaşamlarınızı çok daha rahat, çok daha iyi bir şekilde ve ilginç yapabilmek amacıyla bir şeyler düşünmeye devam ediyorlar. Biz de sizler için 5 önemli ve ilginç buluşu hazırladık

  • Bir sondaki günün hava durumunu açıkça gösteren cihaz
Ertesi günün hava durumunu gösteren cihaz
Ken Kawamoto ismine sahip olan bir yazılım mühendisi, sanal dünya ve gerçek dünyayı birleştirmek benzerinde çok farklı bir tutkuya sahip durumdaydı. Burdan yola çıkıp bir sonraki günün hava durumunu göstermekte olan bir cihaz tasarımı yapmayı düşündü. ”Tempescope” ismini vermiş olduğu bu cihaz, eğer gök gürültüleriyle dolu bir fırtına olacaksa çakmakta şimşekler, yağmur yağacaksa da düşmekte olan damlalar göstermekte. Aslında daha halen kar yağışını gösteremiyor olsa bile, bu haliyle dahi çok mükemmel!
  • Ayna fincan modelleri
Ayna fincanlar
D-Bros ismime sahip olan bir Japon tasarım takımı, ”Waltz” şeklinde isimlendirdikleri bu ayna fincanlarla beraber tabakların tasarımını yaptılar. Fincanlar, mevcut durumdaki tabakların renkli şekillerini yansıtmaktalar. Bundan dolayı da artık tabaklarla, fincanları eşleştirme konusundaki çile tamamen ortadan kalkmış oluyor.
  • Babalara özel bir eyer
Babalar için eyer
SaddleBaby, babalarının sırt kısmında gezmekten çok fazla keyif alan çocuklara özel olarak tasarlanmış mükemmel bir şey. Bundan böyle babalar da çocuklarını tutmaları gerektiğini hiç bir şekilde düşünmeden telefonlarını kullanabiliyor olacaklar. Hem çocuklar, hem ise babalar bu yeni tasarımdan fazlasıyla hoşnut kalacaklar.
  • Topukları değiştirme özelliğine sahip ayakkabılar
Topukları değiştirilebilir ayakkabılar
Tasarımcılardan biri olan Tanya Heath’in aklına gelmiş bulunan bu fikir, pek çok kadının işini basitleştirmiş olacak. Bunun yanında maddi açıdan da çok büyük bir kolaylık sağlamış olacak. Tanya’nın tasarlamış olduğu bu özel ayakkabı modelleri, pek çok değişik topukla uyumlu hale getirilebilmektedir. Her gün çok değişik tarzda ayakkabılar giyme konusunda isteği bulunan kadınlar için bulunması zor bir fırsattır!
Hayranlık Uyandırma Garantili: Son Zamanların En Müthiş ve Etkileyici 21 Buluşu
  • Su tasarrufunu çok güzel bir hale getiren musluk
Su tasarrufunu güzelleştiren musluk
Genç tasarımcılardan biri olan Simi Qiu, sadece tarz bir musluk icadında bulunmadı. Aynı zaman içerisinde icat etmiş olduğu bu tarz musluğa, tasarruf yapabilmesini sağlayacak bir takım özellikler de ilave etti. Bu söz konusu musluğa özgü su türbini, sıradan herkesin kullandığı bir musluğa göre %15 daha çok su tasarrufu sağlamaktadır.
Hayranlık Uyandırma Garantili: Son Zamanların En Müthiş ve Etkileyici 21 Buluşu

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşadığımız coğrafyanın kıymetini görmemizi sağlayan 30 fotoğraf

Yeşilçam’da çekilen ve hiç görmediğiniz 15 fotoğraf