in

Hamam Böceği konusunda bu bilgileri ilk kez duyacaksınız!

Hamam böceği… Ortalama bir şekilde 300 milyon seneden beri her bir koşulda yaşamda kalmayı başaran hamam böceklerini yakından tanıyacağız! Aslında belki de o denli harika ve üstün bir durumda değildir insanoğlu.

  • Amerikan hamam böcekleri alkole ilgili

Amerikan hamam böceklerinin alkollü içeceklerin yanı sıra özellikle de biraya kadar bir ilgisinin olduğu gözlenenler arasında. Alkol ile birlikte glukoz karışımının hamam böceklerini cezbetmekte olduğu düşünülmekte.

  • Kafaları olmasa bile bir hafta süresince yaşayabilmekteler.

Böceklerin aslında segmentli bir vücut yapıları olduğu için, bu segmentler üzerinde oksijen girişini sağlamakta bulunan ufak delikler yer alıyor. Yani aslında nefes alabilmek amacıyla kafaları gerekli değildir. Sadece ağızları olmadığından dolayı bir müddet zaman geçtikten sonra susuzluktan ölmektedirler. Öteki hayati fonksiyonlarını kontrol etmekte bulunan organları da zaten gövdeleri üzerinde yer almaktadır.

  • Hamam böceği tam tamına 40 dakika boyunca nefesini tutabilmektedir.

Bu söz konusu canlılar metabolizma konusundaki hızlarını düşürüp, beslenemeseler bile ortalama bir şekilde bir ay yaşayabilmektedir. Lakin hamam böcekleri açısından, su çok büyük bir yaşamsal önem şeklinde ilk sırada yer almaktadır. Bundan dolayı da su kaybı yaşamaya karşı nefeslerini tutmayı bilmekteler.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir dönemler çok popülerdi ancak şimdi utanç veriyor

Tarih boyunca gerçek olması mümkün olmayan ama gerçekleşen şeyler