in

Güney kutbunda yaşasanız hayatınız tam olarak nasıl olurdu?

Güney Kutbu içerisinde yaşamaktaysanız senede yalnızca bir defa gün doğumu ve gün batımı izleme şansınız olur.

Güney Kutbu'nda yaşıyorsanız yılda sadece bir kez gün doğumu ve gün batımı izleyebilirsiniz.
Güney Kutbu’nun Dünyanın üstündeki yerinden dolayı, Güneş’e karşı olan açısı eşsiz durumdadır. Gün batımına bakma esnasında sanki dünyanın uç kısmında gibi hissetmiş olursunuz. Gezegenin ekseni hafif bir şekilde yatık olduğundan dolayı, Güney Kutbu yalnızca bir defa güneşin komple batmış olduğunu ve komple doğmuş olduğunu tecrübe etmektedir.

Güney Kutbu içerisinde bir saatinizin bulunmasına asla ihtiyaç duymazsınız.

Güney Kutbu'nda bir saatiniz olmasına ihtiyaç duymazsınız.
Eğer ki dış mekan içerisinde çalışmaktaysanız veyahut devamlı olarak dışarıda zaman geçirmekteyseniz, saati tahmin edebilmeniz de fazlasıyla basittir. Güneş ışınları hafta içerisinde yer alan her gün aynı yere aynı biçimde düştüğünden dolayı saate bir defa bakarsanız, her gün saati tahmin etmeniz mümkün olur.

Oraya ulabilmek dahi başınızı döndürmeye yeter!

Oraya ulaşmak bile başınızı döndürmeye yetebilir!
Güney Kutbu’na varmış olduğunuzda, aslına bakılırsa etrafta dolaşmak fazlasıyla basittir. Buz fazlasıyla sert bir şekilde ve kristalleşmiş olduğundan dolayı yüzeyin kaygan olması nerdeyse ortadan kalkmış durumdadır. Aynı Antartika da olduğu gibi lakin çok daha alçak bir rakım üzerinde! Güney Kutbu, 3000 metrelik kalınlığa sahip bir buz yüzeyin üstünde yer alır ve burda yaşam sürdüğünüzde atmosfere doğru nerdeyse 3 kilometre yaklaşmışsınız anlamına gelir. Havalimanının yerine küçük, derme çatma bir tane bina yer alır, ve yanınızda yer alan çantalarla bir yerden bir başka yere gitmek fazlasıyla da zordur.
Avatar

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu fotoğraflara bayılacağınıza eminiz

Teknoloji dünyası içerisinde neler oluyor?