in

Gümüş takılar nasıl temizlenir?

Gümüş takılara karşı merakı olanlar bilirler. Gümüş zaman içerisinde kararır ve güzel görünümünü kaybeder. Ama bunun için yapılabilecek bir çok temizleme yöntemleri var. Bu yazımızda biraz bunlara göz atalım.

Gümüş takılarınızı temizlemek için sıcak suya, biraz deterjan ve amonyak koymalısınız. Bir diş fırçası yardımı ile takılarınızı güzelce fırçalamalısınız. Takılarınızı mutlaka kutularında saklayın. Temizleme esnasında lastik eldiven kullanmayın. Gümüşlerde kararmaya yol açmaktadır. Evde iş yaparken ve ya yatarken gümüş takılarını mutlaka çıkarın. Ayrıca parfüm sıkmadan önce takılarınızı takmayın.
Gümüşleri temizlemede bilinen bir yöntemde kül ile ovmaktır. Bu yöntemde gümüşlerinizi kül yardımı ile temizleyip parlatabilirsiniz.
Patates kaynattığınız suda gümüşlerini bekletirseniz, temizlendiğini görebilirsiniz. Ayrıca patates nişastası işe ovarsanız da gümüşleriniz parlayacaktır.
Karbonat ile ovmak ta gümüşlerinizi parlatır. Fakat bu yöntemden sonra gümüşlerinizi daha sık temizlemeniz gerekecektir.
Gümüş takıların kirlenmesi, kararması dışında yaşanan en büyük sorun çizilmesi ve formunu yitirmesidir. Bunun için takılarınızı düzgün kullanmanız ve düzgün muhafaza etmeniz gerekmektedir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hint kınası nedir?

Kadınlar neden korkar?