in

Gören herkesi hayrete düşürecek 4 heykel

Fazlasıyla büyüleyici güzelliğe sahip bu heykelleri ortaya çıkartmış olanlar, tüm geleneksel durumdaki bakış açışlarını yıkıp komple sanat amacıyla yola çıkmış bir durumdalar.

  •  ”Wonderland” / Kanada
"Wonderland" Kanada
Calgary içerisinde yer alan söz konusu bu heykele yönelik en cool şey, içinde bulunabiliyor olmak! İspanyol asıllı heykeltıraşlardan biri olan Jaume Plensa tarafından yapılmış olan söz konusu bu eserin dış kısmı kafa biçimindeki 12 metre büyüklüğündeki bir çit örgüden meydana geliyor, iç kısmından bakmış olduğunuzda ise dünyaya açılmakta olan bir kapı gibi.
  • ”Karma” / Amerika Birleşik Devletleri
"Karma" ABD
Kore asıllı ünlü heykeltıraşlardan biri olan Do-Ho Suh’un eseri olarak öne çıkan Karma, New York kentinde yer alan Albright-Knox Sanat Galerisi içerisinde ziyaretçilere sunulmakta. Görmüş olan herkesin hayal gücüyle alakalı sınırlarını zorlamayı başaran söz konusu bu heykel, 7 metrelik bir uzunluğa sahip olmasına karşın sonsuza kadar gitmekteymiş gibi bir görüntüye de sahip olmasıyla ünlü.
  • ”Last Supper” / Amerika Birleşik Devletleri
"Last Supper" ABD
Albert Szukalski tarafından yapılmış olan bu söz konusu eseri, Rhyolite ismine sahip bir hayalet şehirde yer alıyor. Söz konusu sanatçı, Leonardo da Vinci’nin eserlerinden yola çıkıp yapmış söz konusu bu heykeli. Özellikle de Death Valley’nin tam karşı kısmında yer almakta olan bu figürler, gece olduğunda iç bölümünden çok özel bir ışıklandırmayla aydınlatıldığından dolayı çok daha gizemli gözükmekteler.
  • ”Diamonds” / Avustralya
"Diamonds" Avustralya
Yeni Zelanda asıllı ustalardan Neil Dawson’ın yapmış olduğu bu eserinin nasıl havada durmakta olduğunu anlamaya çalışmadan geçip gitmeniz hiç bir şekilde olanaklı değil. Bu söz konusu görüntünün meydana gelmesini sağlayan da, görmesi nerdeyse olanaksız durumda bulunan tellerdir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir’de büyüyenlere 6 nostaljik detay

Drift Nedir?