in

Google Adsense Reklamı Nasıl Eklenir?

Google Adsense, internet sitesine sahip kişiler tarafından gelir kaynağı olarak görülen bir numaralı internet reklam ağıdır. Büyüklükleri, ziyaretçileri, sıralamaları fark etmeksizin hemen hemen tüm internet siteleri Google Adsense ile çalışmak ister. Google Adsense internet yayıncılarının sitelerinde reklam göstererek gelir elde etmesini sağlayan bir yöntemdir.

Google Adsense reklamlarından gelir elde edebilmek için üye olup sitenize eklemek yeterlidir.

Google Adsense ile internet sitenizden para kazanmak adına yapmanız gereken ilk şey bir Google Adsense hesabı açmak ve Adsense Hesabı için başvuru yapmak. Google Adsense hesabınızın onaylanması birkaç gün sürebilir. Bazı durumlarda hiç bir türlü onaylanmayabilir. Telif hakkı, adlt, wrez içeriklere sahip olan siteler Google Adsense hesabına sahip olamaz olsa bile en kısa sürede tespit edilir ve cezalandırılır.

Google Adsense hesabınız onaylandıktan sonra Üst menüsünde yer alan Reklamlarım bölümünden yeni reklam birimi ekle bölümüne tıklıyoruz.

Yeni reklam birimi ekle bölümüne tıkladıktan sonra aşağıda yer alan resimdeki gibi bir ekran karşımıza geliyor. Bu bölümden reklamınıza bir isim vererek sırayla reklam boyutunu, reklam türünü ayarlayarak reklamı oluşturuyoruz.

Reklam ile ilgili ayarlamaları yaptıktan sonra kaydet ve reklam kodunu al butonuna tıklamanız gerekiyor.

Google Adsense Reklamı oluşturup kodu aldıktan sonra bu kodu WordPress alt yapısı kullandığımız internet sitemize yerleştirmemiz gerekiyor. Kodu kopyalama işlemini yaptıktan sonra internet sitenizin admin panelini açmanız gerekiyor. Panel üzerinden Görünüm bölümüne gelerek Bileşenler bölümüne tıklamanız gerekiyor. Daha sonra Bileşenler bölümü içerisinde sidebar bölümüne text kutusunu sürükleyerek bırakıyoruz.

Text kutusunu sürekleyip bırakma işlemini yaptıktan sonra Google Adsense’in Reklam kodunu alarak bu text kutusunun içerisine eklememiz gerekiyor.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Site Nasıl Tasarlanır ?

Bu yerlerin kışını da görmenizde yarar var