in

Gitmek isteyebileceğiniz 5 dizi mekanı

Sadece bir tane eski diziyi görmek aslında yeterli oluyor, hemen sonrasında ”şu da bulunmaktaydı, yok yahu asıl neler vardı” ifadeleriyle aniden 1990’lar muhabbetine girişilmiş oluyor. Geçmiş dönemde bırakmış olduğumuz diziler çocukluğumuz ile birlikte gençliğimize tek bir kareyle döndürebilmekte. Kanlı canlı bir şekilde hatıralarıyla yaşamak, bu söz konusu dizileri özlemeye başladıkça gidip yanından yakınından geçmeniz olanaklı. İşte onlar arasından 5 tanesi.

  • İkinci Bahar – Ali Haydar’ın o ünlü durumdaki meyhanesi
İkinci Bahar - Ali Haydar'ın Meyhanesi
Şener Şen’in can vermiş olduğu karakterlerden Ali Haydar’a özlem duyanlar giderek gerçek Ali Haydar Usta’yla el sıkışmak isteyebilir, o mükemmel durumdaki kebapların tadına da bakmak isteyebilir. İstanbul ilinde yer alan Fatih semtinde yer alan mekanın adı da tamamen aynı olarak duruyor; Ali Haydar Usta – İkinci Bahar.
  • Süper Baba Dizisi – Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi
Süper Baba - Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi
Ardımızda bırakmış olduğumuz dönemlerde günlerde devrildi mi yoksa devrilmedi mi diye yüreklerimizi hoplatmış olan çınar yerli yerinde durmakta. Koca çınar dostluklarımızın yanı sıra aşklarımız ile birlikte Süper Baba ailesine ev sahipliği yapmış bir durumda. Çengelköy ilçesine gitmiş olanların kesinlikle uğraması gereklidir.
  • Mahallenin Muhtarları dizisi – Kahvehane
Mahallenin Muhtarları - Kahvehane
Şu anda gittiğiniz zaman orayı bir cafe olarak bulmuş olacaksınız elbette ki. Maltepe’de yeralan Beşçeşmeler içerisinde giderek bir çay içmek isteyebilir, belki de Çaydanlık’ı görebilirim diye çaktırmadan iç kısma da göz atmak isteyebilirsiniz.
  • Bizimkiler Dizisi – Şale Apartmanı
Bizimkiler - Şale Apartmanı
Dışarıdan görmüş olduğunuz apartman aslında Şale Apartmanıdır. İç mekan ile alakalı çekimleri de Emek Apartmanı içerisinde gerçekleştirilmişti. Her iki tanesi de Marmara Caddesi / Kadıköy  üstünde yer alıyor.
  • Ekmek Teknesi Dizisi – Fırın
Ekmek Teknesi - Fırın
Sizleri Asude Çağ Kebabı şeklinde karşılayacak olan bu mekan, dizi çekimi yapılırken de bir fırına döndürülmüş. Kuzguncuk / Üsküdar ilçesinde bulabilecek olduğunuz mekana çok daha yakın bir yer daha mevcut; Heredot Cevdet’in o harika hikayelerini anlatmakta olduğu kahvehane.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En absürt 5 dizi

Bu fotoğraflar içinizi ısıtacak