in

Erkekler niye maç seyreder?

Bütün kadınların anlayamadığı bir konu olan erkeklerin maç seyretme sevdası hakkında sonunda antropologlar bile kitap yazdı. Erkeklerin büyülenmişçesine ekranın karşısında kalakalmaları, başka hiçbir şey için böyle bir konsantrasyona sahip olamadıkları halde maç boyunca hiçbir şeyi kaçırmamaları ve en sakin adamların bile maçlarda sinirle küfürler sallayarak, yumruk göstermeleri sonunda açıklığa kavuştu.

Söylenene göre erkekler maçı heyecan duydukları için seyrediyorlar. Ama sebep bir tane mi? Hayır. Daha bir sürü sebep var. Mesela bir çok erkek maç seyrederken kendini lise yıllarında gibi hissediyor. Yani büyük olmak, yetişkin olmak ve yarını düşünmek zorunda olmadıkları bir aralık zaman onlar için maç.
Tabi erkeklerin eşinin dırdırından kurtulmak için, çocuklarının gürültüsünden uzaklaşmak içinde maç seyrettiği söyleniyor. Belki maçı bahane ettikleri de oluyordur. Ama erkekler daha çok eğlence amaçlı olarak maç seyrediyorlar. Kazanan biriyle olma ihtiyacı da ego tatminlerini sağlıyor.
Bir diğer sebep ise başka erkeklerle bir arada olma, zafer kazanma, heyecanını katlama gibi geniş içerikli. Bu sebep erkeklerin zaten pek sosyal olmayan yönlerini yani sohbet etmek gerekliliği olması durumunda keyifsizleşen dostlukları bir amaca ulaştırıyor. Maç sırasında çok konuşmaya gerek yok. Konuşulacak ise de konular hazır. Ya penaltı, ya faul. Ya da büyük ihtimalle hakem haklarını yemiştir.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlaçlama konusunda kriterler nasıl olmalı?

Kışı ısıtabilecek önemli bilgiler