in

Erkekler neden aldatır?

Erkeklerin kadınları aldatması mevzusu belki de yüz yıllardır tartışılmakta. Fakat hala tam olarak nedenler ortaya konulamamaktadır. Aslında uzmanların bu konu ile ilgili görüşleri mevcut. Ama bazıları insanlara mantıksız gelmektedir.

Erkekler kadınları egoları ve avlanma güdüleri yüzünden aldatmaktadır, diyor uzmanlar. Erkeğin egosu bir çok kadınla cinsel birliktelik yaşadığı zaman tatmine ulaşabilir. Ve tarih boyunca avlanmak erkekler için genetik bir yapı şeklinde gelişmiştir. Erkeklerin çoğu, özellikle gençlik döneminde kadınları avlanacak canlılar olarak görür. Bu yüzden avına konsantre olarak onu kendisine ait yapmak isterler.
Erkeklerin seks içinde aldattığı bilinmektedir. Özellikle uzun süredir evli erkeklerin cinsel açıdan tatmin olmak, heyecan yaşamak ve yeni şeyler denemek için aldattıklarını söylüyor uzmanlar. Erkekler seks yapmak için duyguya ihtiyaç duymazlar. Bu yüzden bir gecelik birliktelikler onlar için problem değildir.
Erkeklerin yaşlanma korkusu ile de aldattıkları söyleniyor. Özellikle orta yaşın üzerindeki bir çok erkek, seks hayatının biteceği endişesi ile başka kadınlarla yaşayabileceği cinsel deneyimleri merak ederek, aldatma girişimlerinde bulunabilmektedir.
Bunların hepsi kadınlara saçma gelse de, erkekler aldatmaya, kadınlarda onları yakalamaya yüzyıllardır devam ediyorlar…

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Planlı ev hayatı önerileri

Avukatlıkla alakalı komik paylaşımlar