in

En absürt 5 dizi

Absürt durumdaki diziler çocukluğumuz ile birlikte gençliğimizi çürütmüş birer nesne mi yoksa bizleri çok iyi bir şekilde besleyerek mizah anlayışı konusunda bir katkıda mı bulundu bunu tabii ki de bilmemekteyiz. Lakin o kadar farklı diziler var ki ya yüzümüzü buruşturarak anımsadığımız zaman pişman olmaktayız veyahut gülümseyip ezbere bir şekilde jeneriklerini söyleyebiliriz.. İyi ki yapılmış diye düşündüklerinizin çok olması dileğiyle beş tanesi sizlerle..

  • Bez Bebek (2007 senesi yapımlarından)
Bez Bebek (2007)
Allah benim canımı alsa da giderek ölmüşlerinizi bir dövsem dedirten çok farklı bir yapımdı. Üstünden 13 yıllık bir zaman geçmiş olmasına karşın anımsadıkça bir fena yapıyor hala adamı. Rahmetli durumdaki Oya Aydoğan dahi bu yapımı kurtarmamakta. Bekar babanın yanı sıra bakıcı ve bir de çocuklar…
  • Çarli (2000 senesi yapımlarından)
Çarli (2000)
Türk televizyonlarında absürtlük konusunda bir çağ açarak başka bir çağ kapatan mükemmel dizisi. Ani bir şekilde ailelerine katılmış olan maymunun yaşamlarını değiştirmesini çok daha eğlenceli bir biçimde anlatmakta.
  • Bücür Cadı (2000 senesinde)
Bücür Cadı (2000)
Bu resimde yer alan kızın Şehriye ismine sahip bir tane annesi, Köfteci Abbas isimli çok itici ötesinde bir cici baba adayı bulunuyordu. Dizi kendisini izletmeyi mi başardı mı? Elbette. Ancak şimdi ekranlarda görmeye başlasak burnunu oynatmaya başladıkça taşikardiye girmemek elde değil..
  • Acemi Cadı (2005 senesi yapımlarından)
Acemi Cadı (2005)
Merve Boluğur’un aslında çok seksi bir kadına dönmeden önceki son halleri, çıkış yapmayı başardığı ilk önemli iş. Teyzeleriyle birlikte kendisi de bir cadı. Okulda yer alan aşk kapışmaları ile birlikte bizleri de bayağı bir oyaladı.
  • Selena (2006 senesi yapımlarından)
Selena (2006)
Aslında ne kadar yaşamdan hiçbir beklentisi kalmayan adam var ise sırasıyla oynadı bu söz konusu dizi içerisinde. Allahım niçin bizim çocuk yapımlarımız bu denli kalitesiz bir durumda ve ısrarlı bir şekilde niçin bu denli fazlaca denenmiş diye isyan ettirebilecek bir türden.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Halk edebiyatı nedir?

Gitmek isteyebileceğiniz 5 dizi mekanı