in

El bakımı için 6 püf noktası

Eller de en az yüzümüz kadar dikkat çektiği için yüzümüze yaptığım tüm bakımları ellere de uygulamak gerekiyor. Hatta yüz ve el derileri benzer olduğu için yüzümüze sürdüğümüz nemlendiricen güneş koruyucuya kadar hepsini ellerimiz için de kullanmamız yaşlanma belirtilerini ve lekelerini geciktirecektir.

Ellerin zarar görmesine neden olan durumlar;

  1. Çok sıcak ya da çok soğuk suyla temas
  2. Deterjan, çamaşır suyu gibi ev temizlik ürünleriyle direkt temas
  3. Yoğun güneşi kuru soğuk ya da ayaza maruz kalmak
  • Ev işlerinizin genelinde eldiven kullanmaya özen gösterin. Güneşe çıkmadan önce muhakkak yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanın.
  • Ellerinizi yıkadıktan sonra kurulamayı unutmayın. Islak elle dolaşmanız derisinin çatlamasına, kurumasına ve zarar görmesine neden olur.
  • Her gün yatmadan önce ellerinizi ve tırnaklarınızı yumuşak bir el fırçasıyla fırçalayın. Sonrasında nemlendirici krem uygulayın.
  • Fazla sert olmayan bir ponza taşı kullanarak ellerinize uygulayabilir ve koyu renk lekelerden kurtulabilirsiniz ve daha yumuşak olmalarını sağlarsınız.
  • Ellerinizin kışları rüzgara maruz kalmaması için muhakkak eldiven kullanın. Sonrasında kuruyacağı için nemlendirici krem uygulamaya dikkat edin.
  • Tırnaklarınıza düzenli olarak bakım yapın. Elleriniz ne kadar iyi görünürse görünsün, tırnaklarınız yeterince bakımlı değilse sağlıksız ve bakımsız görünecektir. Tırnakları düzenli törpülemek, tırnak etlerini haftada bir itmek daha iyi görünmesini sağlayacaktır.
  • Ellerinizin canlı ve genç görünmesi için her gün en az 8 bardak su için.

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Başarılı Bir Sunum Yapılır?

İş görüşmesinde stresi yenme önerileri