in

Dünyayı en iyi yere dönüştüren 7 kişi

Gerçek kahramanlar aslında sürekli olarak madalyalarla ödüllendirilmez zira onların derdi haberler üzerinde anılabilmek değildir. Gerçek bir durumdaki kahramanlar aramızda yaşamını sürdürüyor ve yaşamlarını riske atmaları pahasına dahi insanlara yardım etmeyi sürdürüyorlar. 

Bizler ise sizlere özel olarak hiçbir teşekkür veyahut ödül beklentisi olmadan çevresine yardımda bulunan insanları bir araya getirmek istedik.

  • Amerika Birleşik Devletleri’nde bir eyalet olarak öne çıkan Oregon’da gerçekleşen yangın esnasında görevini sürdüren itfaiyecinin 23 saat süren mesaisinin bitimi esnasında çekilmiş olan bir fotoğraf.
ABD'de bir eyalet olan Oregon'daki yangında görev yapan itfaiyecinin 23 saatlik mesaisinin bitiminde çekilmiş bir fotoğraf.
Fotoğrafı çeken, itfaiyecinin yere oturmuş olduğu esnada uyuyakaldığını ifade ediyor.
  •  İş yerine ulaşım sağlayabilmesi amacıyla sahibine yardımda bulunan bir köpek..
İş yerine ulaşabilmesi için sahibine yardım eden köpek...
Süper kahramanlar aslında sürekli olarak insanlardan olacak diye bir şey de bulunmuyor…
  • Corporal P. Ray, 2 yaşında bulunan kızı nefes alamamasından ötürü boğulma ihtimalinden kurtarmış olduktan hemen sonra kendisiyle beş çayı içmesi için çıkardı.
Corporal P. Ray, 2 yaşındaki kızı nefes alamamasından dolayı boğulma ihtimalinden kurtardıktan sonra kendisi ile beş çayı içmeye çıkarttı.
  • ”Bu çok nazik durumda bulunan adam, her yıl ağaca ayakkabı ile birlikte kıyafetler asmayı sürdürüyor. Maksadı da durumu olmayan insanların gelip ordan almaları..”
"Bu nazik adam, her sene ağaca ayakkabı ve kıyafetler asıyor. Amacı ise ihtiyacı olmayan insanların gelip alması..."
  • 1998 senesi içerisinde sol kısımda görmüş olduğunuz ufak kızı yanan bir bina üzerinden çıkartan personel, 18 senelik zamandan sonra mezuniyetine katılmış oldu.
1998 yılında sol tarafta gördüğünüz küçük kızı yanan bir binadan çıkartan çalışan, 18 yıl sonra mezuniyetine katıldı.
  • Burda görmüş olduğunuz da Jonathan Smith. Kendisi omuz bölgesinden vurulmadan önce, Vegas’ta yer alan bir silahlı saldırı esnasında 30 insanın yaşamını kurtardı.
Bu gördüğünüz ise Jonathan Smith. Kendisi omuzundan vurulmadan önce, Vegas'taki bir silahlı saldırıda 30 kişinin hayatını kurtardı.
  • ”Köpeğim sadece bir kaç sene öncesinde beni taciz edilmekten son anda kurtarmayı başardı. O günlerden bu yana ona her gün ne denli iyi bir köpek olduğunu ifade ediyorum.”
"Köpeğim birkaç yıl önce beni taciz edilmekten son anda kurtardı. O günden beri ona her gün ne kadar iyi bir köpek olduğunu söylüyorum."
  •  ”Newport Beach içerisinde boğulmakta olan bir insanı başarılı bir biçimde kurtardıktan hemen sonrasında boğulan kuzenimin heykelini de oraya diktiler.”

Tarafından Desi Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçinizi ısıtmayı başaracak 20 tane kış manzarası

Doğu Karadeniz bölgesinin ilginç isimlere sahip 20 tane lezzeti